מה זה אבטיפוס?

גיבשתם רעיון מדליק למוצר עם פוטנציאל ענק. על הנייר הוא נשמע מצוין ואתם כבר מדמיינים את הרגע שאחרי, כשיגיע האישור על הפטנט שלכם והמוצר יימכר בקצב מסחרר. עם זאת, רגע לפני שאתם מדמיינים את חשבון הבנק שלכם מתנפח או את האחוזה המפוארת שתבנו לעצמכם, כדאי לזכור שתהליך רישום פטנטים הוא תהליך לא קצר, וגם לא מאוד פשוט. אחד השלבים החשובים ביותר בו הוא השלב של בניית אבטיפוס. בפשטות, בניית אבטיפוס היא הדרך שלנו לבדוק את המוצר, להבין איך הוא עובד בפועל, ולבצע כל שינוי או ליטוש שיידרשו כדי לשפר את המוצר. הוא יעזור לנו לא רק לצורך רישום הפטנט אלא גם לצורך גיוס משקיעים שירצו לראות את המוצר ולהבין איך בדיוק הוא עובד ומה הוא אמור לעשות.

איך בכלל מתחילים אבטיפוס?

תהליך רישום פטנטים מורכב מכמה וכמה שלבים מרכזיים, אבל בניית אבטיפוס היא כאמור חלק משמעותי מאוד בתהליך הזה. בשלב ראשון נדרש תכנון מדויק ומפורט מאוד, וחשוב להתייחס כאן לנושאים כמו מפרט טכני, עיצוב, תכנון הנדסי וגם בחירת החומרים הדרושים. כמובן שלכל אורך הדרך רצוי וחשוב לפעול מתוך מחשב על אופיו של קהל היעד, הצורך שלו והאופן שבו המוצר אמור לשרת את הלקוח. כך נוכל לדעת מה הן עלויות הייצור, כמה יעלה הפיתוח ואיזה מחיר נצטרך לקבוע כדי לכסות גם הוצאות הקשורות לפיתוח וגם הוצאות שיווק. 

למה חשוב לבנות אבטיפוס?

אם החלטתם להגיש בקשה לרישום פטנט אתם צפויים להיכנס לתהליך שהוא, כאמור, ממש לא פשוט. לצד הגשת טפסים (רבים) ומענה על שאלות (אינסופיות) תצטרכו לשכנע את רשם הפטנטים שיש לכם המצאה חדשנית, מקורית וגם ברת ביצוע. עם הליווי המקצועי של Top Patents תוכלו לעשות את זה לפי כל כללי המשחק, מבדיקות הרקע ואיסוף המידע הדרוש לכם, דרך תכנון ובניית אבטיפוס ועד להגשת הבקשה הרשמית וטיפול בתהליך כולו. עם הצוות המקצועי שלנו, עם הניסיון הרב ועם ההיכרות עם כל שלב וצעד בדרך, המסלול לרישום הפטנט שלכם יהיה פשוט ומסודר הרבה יותר.

סוגי אבטיפוס אפשריים

עוד נקודה חשובה למחשבה: בניית אבטיפוס יכולה להתבצע בשלל דרכים, וכך אתם יכולים לתכנן מודל באמצעות הדמיה ממוחשבת שתספק מושג כללי וברור יותר ביחס למבנה המוצר, לעיצוב שלו ולאופן שבו הוא מיועד לפעול. תוכלו גם לתכנן מודלים נוספים שימחישו באופן ברור ומציאותי ככל הניתן את הפיתוח שלכם, את המבנה הטכני שלו ואת חוויית השימוש בו. עם אבטיפוס, תכנית עבודה ברורה וגם פתרונות שונים לסיטואציות ולתרחישים אפשריים, תוכלו לייעל ולשפר את תהליך הפיתוח כולו. אז נכון, תיקונים וליטושים יהיו גם בהמשך, אבל ככל שתקדימו לדעת לאן אתם צועדים ומה צפוי לקרות, יהיה לכם קל יותר להתכונן גם להפתעות שנחשבות לבלתי צפויות, לפחות על הנייר.

צרו קשר איתנו

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
חייגו אלינו יצירת קשר