אחרי לילות ללא שינה ועם המון חלומות גדולים החלטתם לצאת לדרך, ולהפוך את הרעיון שלכם למציאות. בדקתם את השטח, ערכתם סקר שוק, ואתם בהחלט מקוריים. אף אחד לא חשב על הרעיון הזה קודם והמוצר שלכם – לפחות בשלב הזה – עדיין המוצר שלכם. השלב הראשון בדרך לקבלת הפטנט הוא הגשת הבקשה לרישום פטנט כמובן, וצוות Top Patents עומד לרשותכם לכל אורך הדרך, מבדיקות הרקע ועד להגשת הבקשה. בשלב הבא תוכלו להתחיל לתכנן אבטיפוס שתוכלו להציע בפני המשקיעים הפוטנציאליים, אלה שהמימון שלהם יעזור לכם בייצור משמעותי יותר, ובמכירת המוצר. אז איפה מתחילים ואיך עושים אבטיפוס?

תכנית כללית - ​איך עושים אבטיפוס

השלב הראשון והבסיסי ביותר בפיתוח אבטיפוס הוא שלב התכנון. זה השלב שבו מעורבים מומחים לפיתוח מוצר, מהנדסים ואנשי מקצוע נוספים הקשורים לפיתוח שלכם, בהם גם מומחים לחוויית משתמש ולעיצוב מוצרים. בנקודה הזו תצטרכו להתחיל לקבל כמה החלטות ולהבין איך אמור להיראות המוצר, מה הוא יעשה ואיך הוא יעבוד בפועל. אם תצטרכו לתכנן מנגנונים מיוחדים כדי להפעיל אותו? איך יעוצב וגם כמה זה אמור לעלות לכם? לצד השאלות הללו תוכל לקבל גם תמונה מדויקת הרבה יותר ביחס לעלויות הפיתוח והייצור, ואת העלויות האלו כדאי להכיר לעומק לפני שיוצאים לדרך ומשקיעים הון עתק בפיתוח מוצר שלעולם לא ייצא למכירה.

איך עושים אבטיפוס ללא ייצור?

דרך טובה לתכנן את המוצר לעומק בלי לייצר אותו בפועל ולהשקיע את העלויות הגבוהות שיידרשו לצורך הפיתוח, היא לתכנן אבטיפוס בהדמיית תלת ממד. אבטיפוס מהסוג הזה נשען על טכנולוגיה שמדגימה את הקונספט של המוצר, את העיצוב שלו ואת האופן שבו הוא צפוי לתפקד. באופן דומה ניתן לתכנן תוכנה שתדמה את פעילות המוצר החדש, גם ללא המחשה פיזית של המוצר עצמו. כך אפשר להבין איך המערכת תעבוד, אילו עומסים יוטלו עליה ואילו חומרים נדרשים לצורך הייצור. בנוסף ניתן לתכנן אבטיפוס עיצובי, כזה שידגים את מראה המוצר ויתמקד בפן הוויזואלי בלבד.

אבטיפוס או פטנט – מה קדם למה?

אם אתם מתחבטים בשאלה איך עושים אבטיפוס או מתכננים את התקציב הדרוש לכם, ודאו שאתם פועלים קודם לקבלת הפטנט, לפני שתשקיעו את הזמן ואת הכסף על פיתוח המוצר. זו נקודה חשובה מאוד, משום שבמקרים רבים נדמה לנו שאנחנו היחידים שחשבנו על הרעיון המקורי הזה, אבל בפועל יש עוד כמה יזמים שזיהו את הצורך במוצר זהה. כדי לוודא שהמוצר אכן שלכם, שיש לכם בלעדיות ושההשקעה הזו תצדיק את עצמה בסופו של דבר, רישום פטנטים הוא הצעד הראשון והחשוב ביותר. עם Top Patents תוכלו לוודא שאתם מתכננים מוצר שאיננו קיים ולהגיש בקשה באופן מסודר לרשם הפטנטים. עם פטנט רשום והסכמה גורפת שהפיתוח הזה הוא רק שלכם, ההשקעה הזו תהיה טובה יותר.

צרו קשר איתנו

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
חייגו אלינו יצירת קשר