רגע לפני שאתם מגישים בקשה לרשם הפטנטים, מצרפים אליה מסמכים ומכתב מרגש שמסביר מאין הגיע הרעיון המופלא להרפתקה שעומדת לשנות את העולם, חשוב שתעצרו. יכול מאוד להיות שהחלום שחלמתם בלילה הוא תחילתו של מסע מיוחד שיסתיים עם פטנט, מוצר לא שגרתי והצלחה כלכלית גדולה. מצד שני, כדי לעשות את זה כמו שצריך חשוב לתכנן ולפעול על פי כל כללי המשחק. זה אומר שמתישהו לאורך הדרך תצטרכו להשקיע זמן ואנרגיה גם לצורך בניית אבטיפוס. אתם רק לא לגמרי בטוחים מה זה אומר.

למה בניית אבטיפוס חשובה?

לפני שנבין את החשיבות של בניית אבטיפוס כדאי להבין במה בעצם מדובר, ולמה אתם צריכים את זה. אם ננסה להסביר את זה בפשטות, אבטיפוס הוא הדגם הבסיסי של המוצר שלכם, והוא ממש לא חייב להיות זהה במדויק לתוצר הסופי. כשאתם מתכננים אותו אתם למעשה מגדירים מפרט טכני, ציוד וחומרים שתצטרכו כדי לצאת לדרך. זה גם השלב שבו תגדירו את האופן שבו פועל המוצר ואת התוצאה שהוא אמור לייצר. עם המידע הזה תוכלו להגיש בקשה לרישום פטנט, ובלעדיו התהליך כולו יתעכב לאין שיעור.

איך נראה אבטיפוס?

כאמור, אבטיפוס הוא לא המוצר הסופי שלכם, אבל הוא אמור לכל הפחות להסביר למה אפשר לצפות. תוכלו להציג הדמיה תלת ממדית שתאפשר לנו לראות את המכשיר ואת האופן שבו הוא יפעל. דרך נוספת היא לעצב את המוצר עצמו, ללא המרכיבים הטכניים כמובן, ולהציג את המנגנונים שאמורים להשתלב בו ואת שיטת הפעולה שלו. אלו הן רק שתי דרכים אפשריים, ויש עוד שפע של חלופות, מתכנון ובניית אבטיפוס שפועל באמצעות תוכנה – כלומר ללא המחשה פיזית. גם פיתוח המוצר המלא הוא צעד רלוונטי, אם כי לרוב מדובר במהלך יקר, ולא בטוח שיש בו צורך בשלב מוקדם כל כך.

מאיפה בכלל מתחילים?

בניית אבטיפוס היא, כאמור, צעד אחד בדרך. קבלת פטנט על הפיתוח שלכם, או על הרעיון היצירתי שלדעתכם ישנה את העולם (או לכל הפחות יטפל בבעיה כזו או אחרת) היא משימה מורכבת יותר. כדי לעמוד בה בהצלחה ולחסוך זמן יקר ולא מעט משאבים, חברת Top Patents מציעה לכם ליווי מקצועי מראשית המסע ועד סופו. יחד נוודא שהרעיון שלכם חדשני, כדי שלא תצאו למסלול היקר שאחרים כבר צועדים בו לפניכם. יחד נטפל גם בכל הפרטים הקטנים, בהליכים הבירוקרטיים, בתכנון אבטיפוס ובניהול התהליך שבסופו זה יקרה – והפטנט יהיה בידכם. כשהרגע יגיע תדעו בדיוק איך נראה המוצר, איך הוא עובד, איך נראה הפיתוח וגם מה יהיה מחירו. אלה כל הפרטים שאתם צריכים לדעת כדי לצאת לדרך עם מטרות ברורות ויעדים מוגדרים.
חייגו אלינו יצירת קשר