הגיתם רעיון מקורי, הוכחתם שאתם יצירתיים וחדשניים, ועכשיו אתם צריכים להגיע לשלב המעשי. זה השלב שבו אתם אמורים להחליט איך ממשיכים מכאן, מה עושים ואיך ייראה המוצר שלכם. הם אתם ממציאים אפליקציה מהפכנית האם אתם יודעים איך היא תיראה ומה היא תעשה? אם יש לכם רעיון מקורי למוצר שישנה את האופן שבו הצרכנים שלכם פועלים, האם ברורה לכם חוויית המשתמש האידאלית או האם אתם יודעים איך ייראה המוצר כשיגיע אל המדפים? פיתוח אבטיפוס הוא הצעד הבסיסי והחשוב ביותר בשלב הזה, ולפני שאתם חולמים על הרווחים הגדולים, בהחלט כדאי לעצור ולתכנן את הדגם הראשוני והחשוב כל כך.

פיתוח אבטיפוס – מה האפשרויות?

למרבה המזל, בניית אבטיפוס לא תמיד מחייבת אתכם ליצירת מוצר שלם ומוגמר בעלות גבוהה. למעשה, כשאתם מציגים את הרעיון שלכם בפני המשקיעים או בפני רשם הפטנטים, תוכלו לבחור באחת מכמה אפשרויות מרכזיות. כך ניתן להציג הדמיה ממוחשבת שתדגים את שיטת הפעולה של המכשיר, לפתח אבטיפוס ויזואלי מעוצב או לייצר מוצר בסיסי שמזכיר את המוצר הסופי לפחות ברמה הפונקציונלית. כך תוכלו להבין איך המערכת עובדת, האם היא נוחה לשימוש עבור הלקוחות, האם היא עושה את העבודה והאם קל ופשוט להבין את שיטת העבודה שלה.

החשיבות האדירה של בניית אבטיפוס

הרעיון שעומד מאחורי בניית אבטיפוס פשוט: הצגת המוצר שלכם היא צעד חשוב שיכול להקל משמעותית על תהליך המכירה כולו. כך, אם אתם מתכננים לגייס משקיעים שיעזרו לכם לממן את עלויות הפיתוח של מוצר, מכשיר או תוכנה חדשה, תצטרכו להציג את הרעיון בצורה ויזואלית וברורה ככל האפשר. תוכלו להציג את המנגנון המתוכנן, להדגים את שיטת הפעולה של המכשיר או להראות למשקיעים הפוטנציאליים סקיצות של המערכת. כל אחד מאלה הוא כלי מכירה קריטי, ובתהליך פיתוח אבטיפוס תוכלו לעשות את זה בצורה טובה, יעילה ופשוטה מאוד.

איך בכלל בונים אבטיפוס?

כדי לעשות את זה נכון מומלץ להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר, אלה שמכירים את הצורך שלכם, יודעים להציע פתרונות מותאמים ומומחים בתהליכי פיתוח. צוות Top Patents יעזור לכם גם בשלב הזה, עם הגדרת צרכים ברורה, עם תכנון מדויק של אבטיפוס ועם תהליך עבודה נכון וברור. בעזרת הצוות המיומן תוכלו לבחור את המודל המתאים לכם, להבין מה אתם באמת צריכים ובמה חשוב להתמקד בשלב שבו אתם נמצאים. יתרה מכך, תוכלו להגדיר מראש את עלויות הפיתוח כדי להבין האם המוצר באמת עתיד להשתלם כלכלית, ולפעול באופן אפקטיבי כדי להגיע אל היעדים שהצבתם לעצמכם כשהגיתם את הרעיון והחלטתם להשקיע זמן ומשאבים בפיתוח מוצר חדש משלכם.

חייגו אלינו יצירת קשר