כמעט כל מהלך שאנחנו מבצעים בעסק, וגם בחיים הפרטיים שלנו, הוא מהלך שמחייב בחינה מדוקדקת. אנחנו רוצים להבין את הצרכים של קהל היעד, את המטרה המרכזית של המוצר (או הקוד), את ההשפעה שלו על העולם ובאופן טבעי גם את ההשפעה שלו על חשבון הבנק. במסגרת התהליך הזה אנחנו נדרשים לא פעם להציג אבטיפוס, דגם ניסיוני של המוצר שאנחנו מתכננים לייצר. לפיתוח הזה יש כמה וכמה יתרונות מרכזיים, וכדאי להבין מה הם לפני שאתם ניגשים למשימה ומתחילים לייצר את המוצר או להגיש בקשה לרישום.

פיתוח אבטיפוס – זיהוי כשלים אפשריים

לפני הכול, פיתוח אבטיפוס הוא מהלך שנועד לעזור לנו להבין את האופן שבו יפעל המוצר, לזהות את הכשלים האפשריים ולתקן אותם הרבה לפני שמגיע שלב הייצור ההמוני, או לפני שלב המכירה של הפטנט. למעשה, אבטיפוס הוא הכלי המשמעותי ביותר שעומד לרשותנו כשאנחנו רוצים להגדיר את שיטת הפעולה של המוצר, את המנגנון או את שלו או את חוויית המשתמש. כך אנחנו יכולים להתמקד בשני מרכיבים מרכזיים: מצד אחד עיצוב המוצר והנראות שלו, ומצד שני תפעול המוצר והמידה שבה הוא משרת את המטרה לשמה הוא קיים. תקלות ובעיות שלא יתוקנו בשלב הזה עלולות לעלות לכם ביוקר בהמשך, אם תמשיכו לייצור בלי לנתח לעומק את הפיתוח שלכם ולשפר את הליקויים והבעיות שאפשר לזהות כבר בראשית הדרך.

איך מציגים אבטיפוס?

באופן כללי, פיתוח אבטיפוס אפשרי בכמה דרכים. במקרים רבים ניתן אף לשלב ביניהן. למשל, הדמיה תלת ממדית היא דרך מצוינת לזהות את המוצר, את צורתו ואת המנגנון שאמור להפעיל אותו. כך ניתן לזהות מצבי הפעלה שונים, לשדרג ולשפר את שיטת הפעולה שלו. אפשרות נוספת היא ליצור תוכנה שאולי לא תספק הדמיה פיזית של המוצר, אבל תעזור לנו לחשב עומסים ולהבין איך הפיתוח אמור לעבוד. חוץ מזה תוכלו לפתח אבטיפוס שיתמקד בפן ההנדסי ויגדיר פרטים טכניים כמו משקל, חומרים או שיטת האחיזה, פרטים שיש להם השפעה עצומה בכל הקשור לחוויית משתמש. גם למראה המוצר יש משמעות לא מבוטלת בשלב הזה, וכדאי להבין איך ייראה הפיתוח שלכם מצד הלקוחות.

פיתח אבטיפוס איכותי ברמה גבוהה

כשאתם מגישים בקשה לרישום פטנט, אתם נדרשים להציג אבטיפוס. זהו למעשה חלק מהותי מאוד בתהליך הרישום, שכן חשוב לזהות את האופן שבו המוצר שלכם אמור לעבוד, את חוויית המשתמש ואת הכלים הדרושים לכם. חברות המתמחות בעריכת פטנטים יכולות לעזור לכם בכל שלב בדרך, וצוות Top Patents ילווה אתכם בפיתוח האבטיפוס ובתהליך הרישום לכל אורכו. כך תדעו שאתם פועלים בצורה נכונה, נמנעים מטעויות יקרות וחוסכים המון זמן שעשוי לעלות לכם ביוקר. בעבודה מדויקת ויעילה תוכלו להגיע אל הפטנט המיוחל ולקצור את הפירות.

חייגו אלינו יצירת קשר