הרעיון שלכם מעורר בכם המון התלהבות, ואם זה היה תלוי בכם המוצר שלכם היה מוצע למכירה ממש ברגע זה. אלא שהדרך אל הייצור, ובוודאי שאל מועד ההשקה של המוצר, היא דרך לא קצרה. בלי לדכא את השמחה או לצנן את ההתלהבות, חשוב לזכור שכדי להגיע אל היעד צריך לפעול בצורה טובה ונכונה. אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם המשימה הזו, ובפרט עם העלויות הגבוהות שצפויות לכם, היא לגייס משקיעים שיאמינו בכם ויאפשרו לכם להמשיך לעסוק במלאכה. השאלה היא איך בכלל עושים את זה, או ליתר דיוק – איך מגייסים משקיעים שיספקו את המימון הדרוש לתהליכי הפיתוח, הייצור והשיווק?


לפני הכול: מתחילים לתכנן

 

בשלב הזה הרעיון שלכם נמצא בעיקר אצלכם בדמיון, ואתם יודעים להגיד איך המוצר ייראה, איך הוא יעבוד ומה התועלת שלו מבחינת המשתמשים. הבעיה היא שתיאורים מרגשים וסיפורים נפלאים יתקשו לשכנע את המשקיעים שלכם. אז איך מגייסים משקיעים? מתחילים לתכנן והופכים את הרעיונות המופשטים למצגת משקיעים מדויקת ולהדמייה שמאפשרת לבעלי הממון להבין מה אתם באמת מציעים להם. דרך אגב, אבטיפוס הוא כלי נהדר, בין אם הוא מתוכנן כדי להציג את מראה המוצר בלבד ובין אם הוא מתבצע באמצעות הדמיית תלת ממד שמדגימה את הרעיון הכללי ואת הפונקציונליות של המוצר.


איך מגייסים משקיעים למימון התהליך?

 

קודם דיברנו על הצגת הרעיון שלכם ועל פיתוח אבטיפוס, אבל השאלה החשובה שבה אנחנו צריכים להתמקד כעת היא איך בכלל נגיע אל המשקיעים הללו. אם כן, יש לא מעט דרכים לעשות זאת, מפלטפורמות גיוס המונים (הדסטארט) ועד פנייה למשקיעים גדולים עם כיסים מלאים. אם כן, לפני שאתם מלטשים את המצגת ויוצאים לחרוך את השטח, כדאי לבחון לעומק את האפשרויות שלכם ולבחור את החלופה האידאלית עבורכם. אנשי מקצוע המנוסים בליווי ממציאים ויזמים בתהליך, ומיומנים בתהליכי גיוס משקיעים ומשאבים, הם גם אלה שיהיו שם כדי להציע רעיונות מדויקים וכלים פרקטיים שיאפשרו לכם למקסם את התועלת – ולהשיג מהתהליך הזה את התוצאות הטובות ביותר.
 

גיוס משאבים מחייב היכרות עם קהל היעד

 

בפיתוח המוצר ובתהליכי השיווק שלו אתם אולי מתמקד במשתמשי הקצה ובצרכנים שצפויים לרכוש את המוצר בפועל, אבל בכל הקשור למלאכת גיוס המשאבים קהל היעד שלכם שונה לחלוטין – וזו נקודה שחשוב להדגיש. זאת משום שכאשר אתם פונים למשקיעים פוטנציאליים מומלץ לוודא כי הם אכן מתאימים לאופי המוצר והפרויקט שלכם, וכן שהפרויקט שלכם בשל ומוכן לשלב הזה בדיוק. כאמור, גם כאן תוכלו להיעזר באנשי מקצוע שיסייעו לכם לעשות את זה טוב יותר, וצוות Top Patents יעמוד לרשותכם בכל שלב בתהליך. הכול כדי להבטיח עבודה נכונה ויעילה, וכדי לשפר את הסיכויים שלכם להצליח בגדול.

חייגו אלינו יצירת קשר