כל יזם ובעל עסק שתכנן אי פעם מוצר, שירות או עסק חדש, בוודאי יודע איך זה מתחיל. בחדרי חדרים, עם לוח תכנון וכלי כתיבה, עם רעיונות ומחשבון ועם ניסיון להבין מה בעצם הרעיון, מה היא התכנית העסקית, האם יש לדבר הזה סיכוי להצליח וכמובן – כמה זה יעלה. התהליך הזה איננו שונה גם כשהמוצר המדובר הוא מוצר חדשני, מהפכני, כזה שאף אחד עוד לא ראה ועשוי לשנות את העולם. כשזה יקרה, אתם בטוחים שיהיה לך ביד להיט שיכניס הרבה כסף לחשבון שלכם, אבל עד שזה יגיע גם אתם צריכים למצוא את עצמכם בחדרי חדרים. עמלים על פיתוח אבטיפוס, כמובן.

למה פיתוח אבטיפוס חשוב כל כך?

אם נדמה לכם כי פיתוח אבטיפוס חשוב רק לצורך הגשת הבקשה, זה הזמן להפריך את המיתוס. האמת היא שבשלב הזה גם אתם תדעו בדיוק לאן את הולכים, מה יידרש מכם, כמה זה יעלה והאם יש לרעיון שלכם ערך כלכלי אמיתי. זה הזמן להתמקד בכמה שאלות מרכזיות ולהגדיר את תהליך בניית המוצר, את המנגנון שיידרש, את עלות חומרי הגלם ואת היקף כוח האדם שיידרש לכם. התשובות לשאלות הללו יעזרו לכם להבין מה יהיה מחיר המוצר שלכם והאם יש לכם סיכוי אמיתי למכור אותו. לפני שאתם משקיעים הון עתק בתהליך, רצוי לדעת מה צפוי בקצה המסלול, לא?

אז איך עושים אבטיפוס?

נתחיל מצפירת הרגעה: אתם לא צריכים לפתח את המוצר בשלמותו. אנשים רובים נוטים לחשוב שלצורך פיתוח אבטיפוס הם צריכים לייצר מוצר סופי ומוגמר. הם ישקיעו זמן יקר והמון משאבים במהלך הזה, בעוד בפועל אין להם מושג אם הפטנט אכן יאושר או אם יש למוצר הזה ערך כלכלי רלוונטי. אם כן, כדי להבין איך עושים אבטיפוס רצוי לזכור שיש המון דרכים אחרות לחסוך זמן וכסף. למשל, תוכלו להציג הדמיה ולפרט באופן מדויק איך המוצר צפוי להיראות, מה הוא מנגנון ההפעלה שלו ואיך תיראה חוויית הלקוח. תוכלו גם לוותר על המעטפת החיצונית ולתכנן את המנגנון בלבד, שהרי זוהי ליבת המוצר שלכם. חברת Top Patents תעזור לכם בכל שלבי התכנון והפיתוח.

יש אבטיפוס – מה הלאה?

פיתוח אבטיפוס הוא רק חתיכה אחת בפאזל המורכב הזה. כדי לקבל אישור לפטנט שלכם תצטרכו לסרוק את השטח, להוכיח שיש לכם רעיון שאף אחד עוד לא חשב עליו, וגם לערוך בקשה ולהמתין לאישור משרד הפטנטים. התהליך הזה, אתם בוודאי מנחשים, הוא תהליך ארוך ומורכב. כדי לעשות את זה נכון מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המנוסים בעריכת פטנטים. צוות Top Patents, עם ניסיון רב בפיתוח אבטיפוס ובעריכת פטנטים, עומד לרשותכם בכל שלב בתהליך הזה, מהרגע שהרעיון צץ ועד לרגע שבו הוא הופך למוצר ממשי, עם אישור של משרד הפטנטים כמובן.
חייגו אלינו יצירת קשר