כדי להגן על ההמצאה שלכם, זו שעשויה לשנות את חייכם לשינוי סטטוס ומעמד, תוכלו לבצע רישום פטנט. התהליך הזה חיוני משום שהוא עשוי להבטיח לכם בלעדיות ולאורך זמן, הוא עשוי להיות רווחי במיוחד. עם זאת, תהליך רישום פטנט הוא גם תהליך מורכב. הוא דורש סבלנות רבה, לא מעט כסף ובעיקר ניהול מקצועי ומדויק של כל שלב בדרך. אז איך רושמים פטנט ומה באמת חשוב לדעת לפני שאתם ניגשים למשימה הזו?

מתחילים משלב האפיון והסריקה
אם המטרה היא לקבל אישור על הפטנט שלכם, הרי שתצטרכו להוכיח שאכן מדובר בפטנט, כלומר ברעיון חדשני ומקורי שלכם – שאיש עדיין לא חשב עליו. הדרך לשם מתחילה במאגרי המידע, רצוי עם גורם מיומן שיידע בדיוק מה לחפש ואיפה. בשלב הזה תוכיחו גם לעצמכם וגם לבוחני הבקשה שלכם שיש לכם רעיון מקורי באמת. חשוב לזכור שאם תדלגו על השלב הזה אתם עשויים לבזבז זמן יקר ועלויות רבות על הגשת בקשה שאין לה באמת סיכוי. חסכו מעצמכם את הטעות הזו.

איך רושמים פטנט שעומד בתנאים?
כדי שהמצאה תוכר כפטנט, בין אם בארץ ובין אם בכל מקום בעולם, חשוב לבצע בדיקה מעמיקה ולהבין האם היא אכן עונה על כל התנאים הנחוצים. לרוב נדרשים ארבעה כללי משחק מרכזיים: (1) היכולת להגשים את ההמצאה שלכם ולהפוך את הרעיון למוצר ממשי; (2) ההוכחה כי הרעיון שלכם חדשני ומקורי באמת, כזה שעדיין לא נעשה בו כל שימוש וגם לא פורסם קודם; (3) ההוכחה שלהמצאה שלכם יש ערך ממשי וכי היא אכן יכולה להשיג את המטרה; (4) היותה של ההמצאה בגדר התקדמות ממשית. במילים אחרות, אם הרעיון שלכם חדשני, בר ביצוע, בעל ערך ומתקדם באמת – ייתכן שיש לכם פטנט ביד. עכשיו אפשר להתקדם לקראת קבלת אישור רשם הפטנטים.

שלב עריכת הפטנט
עכשיו אתם כבר מוכנים לשלב הבא, שבו תערכו את הפטנט. חשוב לזכור שבכל שלב בדרך, בוודאי בשלב הזה, חברה המתמחה בעריכת פטנטים היא הדרך הטובה ביותר לפעול. חברת Top Patents, עם צוות המנוסה בעריכת פטנטים ובליווי יזמים בכל שלבי התהליך, תעזור לכם להיכנס למהלך הזה כשאתם מבינים בדיוק מה צפוי בכל שלב בדרך. הליווי החיוני הזה יחל כבר בשלב הראשון, בהוכחת החדשנות שלכם, והוא קריטי בשלב שבו תערכו את הבקשה בהתאם לדרישות החוק. כדי להשיב על השאלה "איך רושמים פטנט" זכרו שבמדינות שונות התהליך עשוי להיות שונה וגם הדרישות עלולות להשתנות, אבל כשאתם מלווים בגורם מקצועי כמו Top Patents אתם לא באמת צריכים לדאוג.

בשעה טובה: קבלת האישור
אחרי שתשלימו את כל השלבים המוקדמים ותגישו את הבקשה באופן מסודר ובליווי עורך פטנטים מיומן, אתם מתקרבים לרגע האמת ולקבל האישור. התהליך עשוי להימשך זמן רב, אבל בסופו תקבלו את ההודעה המיוחלת, בהנחה שאין תקלות מיוחדות כמובן. מכאן תידרשו לבצע בעיקר פעולות תחזוקה, לרבות תשלום אגרה שתבטיח לכם הגנה על הפטנט שלכם.
חייגו אלינו יצירת קשר