מהרגע שבו התעוררתם משנת הלילה עם רעיון מבריק שלא הניח לכם לרגע, ועד לרגע שבו יהיה בידכם מוצר מצוין ונחשק, צפוי לכם מסלול מרתק. תצטרכו לתכנן את המוצר, לגייס משקיעים ואם יש לכם פיתוח מקורי במיוחד כדאי גם ללמוד איך לרשום פטנט ולמה זה באמת חשוב לכם כל כך. אלא שיש בתהליך הזה עוד שלב אחד חשוב שממש לא כדאי לוותר עליו. אם כן, זה הזמן להבין למה בניית אבטיפוס נחוצה לכם, איך בונים אותו וכמה זה עשוי לעלות.
 

בניית אבטיפוס מאפשרת לנו הצצה אל העתיד


נדמה לכם שאתם יודעים בדיוק איך המוצר אמור לעבוד, ובתיאוריה זה נשמע פשוט. בניית אבטיפוס היא בדיוק ההזדמנות שלכם לבדוק איך המוצר יעבוד בפועל ואילו אתגרים יעמדו בפניכם. זוהי למעשה הדרך הטובה ביותר להמחיש את המוצר שלכם ולבצע על הדגם הראשוני את כל התיקונים והליטושים. תוכלו להבין אילו חומרים נחוצים לכם, איך יעבוד המנגנון, מה תהיה הפעולה שתידרש מצד המשתמש ואיך המוצר בכלל אמור להיראות, גם אם כרגע מדובר בקווים כלליים בלבד. יש לשלב זה חשיבות רבה מאוד בפיתוח מוצרים בכלל וברישום פטנטים בפרט, וזו נקודה חשובה שכדאי לקחת בחשבון. אם לתהליך רישום פטנט עלות מסוימת, רצוי להוסיף למשוואה שלכם גם את עלות הפיתוח של הדגם הראשוני והחשוב כל כך. 
 

איך לרשום פטנט – ואיך לגייס משקיעים


בניית אבטיפוס מספקת לכם המון מידע חשוב להמשך תהליך הפיתוח, אבל יש לה עוד משמעויות רבות אחרות. למעשה, כשאתם יוצאים לסבב גיוס משקיעים רצוי שיהיה לכם אבטיפוס להציג, ולו רק כדי שתוכלו להמחיש למשקיעים עם הארנקים המלאים מה אתם מתכננים לעשות ואיך המוצר אמור לעבוד. בנוסף, אם תהיתם איך לרשום פטנט הרי שבתהליך הזה תצטרכו להציג את המוצר שלכם, גם אם הוא נמצא עדיין בעיקר על הנייר. אבטיפוס הוא למעשה הדבר הכי קרוב שיש למוצר עצמו, ומכאן החשיבות הרבה שלו.
 

רישום פטנט עלות – ועלות בניית אבטיפוס


ברור לכל כי לרישום פטנט עלות משלו, המשתנה בהתאם לאופי המוצר, למדינות בהן מוגשת הבקשה לרישום הפטנט ובמשתנים אחרים. לנוסחה שאתם בונים כדי להעריך את עלויות המהלך שלכם כדאי להוסיף גם את עלות בניית האבטיפוס, כמובן בהתאם לסוג המוצר. באופן טבעי יש הבדל בין אבטיפוס למוצר לשימוש ביתי, לאפליקציה או למכשור רפואי, ומכאן שישנם הבדלים גם בכל הקשור לעלויות. כדי שתוכלו לפעול בכל זאת בצורה נכונה ושקולה, להבין מה מצפה לכם בהמשך הדרך, איך לרשום פטנט נכון וכמה הצעד הזה עומד לעלות לכם, צוות Top Patents מזמין אתכם לקבלת ייעוץ מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. הידע והניסיון העשיר של חברי הצוות הם שיעזרו לכם לסמן מטרה – ולכבוש אותה בהצלחה.
חייגו אלינו יצירת קשר