המבחן הקובע את יעילותו ואת יחודיותו של הפטנט הוא מבחן התוצאה – לאחר הפיכתו למוצר. ההצלחה שלכם ביצירת מוצר גאוני המשלב פרקטיקה לצד טכנולוגיה וחדשנות, המותאם למגוון רחב של אוכלוסיות, יוצרת תחושת סיפוק עילאית אצל הוגה  הפטנט. כל ממציא פטנט חולם על הרגע הזה, אך על מנת להגשים את החלום עליכם לאגור כמות גדולה של כוחות וסבלנות משום שתהליך פיתוח פטנטים הינו ארוך וכולל בתוכו שלבים רבים שבינהם – פיתוח אב טיפוס וגיוס משקיעים ותקציבים. כיצד צולחים את כלל השלבים הכרוכים בתהליך פיתוח הפטנטים ומגשימים את החלום? ריכזנו עבורכם במאמר את כל מה שעליכם לדעת.

 

השלבים הדרושים בתהליך פיתוח הפטנט 

על מנת להתחיל בתהליך פיתוח הפטנטים ישנם כמה שלבים שעליכם לעבור. 

  • בדיקת ההיצע של השוק והתנאים הקיימים בו – דקה לפני שאתם מתחילים ליצור קשר עם כלל הגורמים הרלוונטים לתהליך יש לבדוק במאגר הפטנטים האם קיים פטנט הדומה לפטנט שאותו אתם רוצים להמציא והאם קיים כבר מוצר בשוק הזהה למוצר העולה בדמיונכם. את הבדיקות האלה ניתן לבצע באמצעות האינטרנט או באמצעות חברה המתמחה בתחום. בנוסף, יש לבדוק האם יש למוצר דרישה בשוק ולבחון את תנאי השוק הקיימים בכדי לייצרו. 
  • תכנון מפורט של הפטנט ושל מטרותיו – תוך גיבוש הקונספט לפטנט והגדרה מפורטת ומדוייקת של מטרותיו. את התכנון יש להגיש לרשם הפטנטים שיאשר את הפטנט מבחינה חוקית ואת הזכויות המשפטיות המגיעות לכם בעבורו. לאחר קבלת אישורו, תוכלו להתחיל בתהליך גיוס משקיעים, סרטון תדמית ובניית האב טיפוס. 
 

 

אב טיפוס וגיוס משקיעים – שלבים הכרחיים בפיתוח הפטנט 

האם צריך אבטיפוס בכדי לפתח מוצר או שניתן לדלג על שלב זה? אם אתם מעוניינים להגשים את החלום ולפתח פטנט שבסופו של דבר יהפוך למוצר פרקטי וחדשני - אסור לכם לדלג על שלב זה משום שהאבטיפוס נועד ליצור המחשה שתהיה קרובה ככל הניתן למוצר הסופי שייצא לשוק. 

דגם האבטיפוס כולל בתוכו פרטים שונים ההכרחיים ליצירתו של המוצר – מגע, מראה, ארגונומיה, חיבור בין חלקים, פעולות מנגנון ועוד. על מנת לפתח וליצור את האבטיפוס עליכם להתחיל בתהליך גיוס משקיעים. 

ישנן דרכים שונות שבאמצעותן גיוס משקיעים יכול להתבצע – מימון המונים, שימוש ברשתות החברתיות ובאמצעות השתתפות בירידי השקעה בארץ ובחו"ל שבהם ניתן למצוא משקיעים פוטנציאלים רבים. איך תוכלו להחליט מהי הדרך המתאימה ביותר עבורכם לגיוס משקיעים? באמצעות הגדרה מדוייקת של המטרות והצרכים שעליהם עונה המוצר וקהלי היעד המתאימים בעבורו. אם המוצר הינו רב קהלי המספק מענה לצרכים רבים ומותאם עבור מגוון אוכלוסיות כדאי לכם להיעזר במימון המונים וברשתות החברתיות. לאחר גיוס תקציבים תוכלו להשיק את האבטיפוס, לתכנן ולעצב את המוצר באופן סופי ולבסוף – להשיק אותו לציבור.
 

חברת פטנטים – למי כדאי לפנות?

אם קראתם את המאמר, הבנתם את השלבים העיקריים הכלולים בפיתוח פטנטים וברצונכם לצאת לדרך – תוכלו לבחור האם להתחיל את התהליך באופן עצמאי או להיעזר בחברת פטנטים. חברת Top patents  הינה חברת פטנטים מקצועית ומנוסה שתלווה אתכם לאורך כל התהליך החל מפיתוח הקונספט, בניית אבטיפוס וגיוס משקיעים ועד ליציאתו של המוצר לשוק. אם אתם רוצים להגשים את השאיפות העסקיות שלכם ולהשיק מוצר ייחודי המספק מענה לצרכים של קהלי יעד רבים – עליכם ליצור קשר עם המומחים בתחום

חייגו אלינו יצירת קשר