אחרי כמה לילות טובים ללא שינה (מרוב התרגשות), אינסוף דיונים ושיחות טלפון עם החבר הכי טוב (זה שיכול לעזור לכם בשטח) ובעיקר המון לבטים (חלקם כלכליים), אתם מוכנים לצאת לדרך. ההמצאה המבריקה שמסתתרת אצלם בדימיון פשוט חייבת להפוך למוצר חדש, לטכנולוגיה מהפכנית או לתוכנה שתייצר שינוי מהותי בקרב הצרכנים הפוטנציאליים שלכם. פיתוח מוצרים חדשים הוא בהחלט הזדמנות לעשות דברים קצת אחרת ולהגדיל את ההכנסה, אבל בהיעדר משאבים אתם זקוקים לפתרונות מימון פרקטיים. בקיצור, הגיע הזמן לצאת לסבב גיוס משקיעים ולקוות שיהיה מי שיתמוך ברעיון הגדול שלכם. אז איך בכלל מתחילים?
 

רישום פטנט בישראל עולה כסף

 

לפני שנציג שתי דרכים אפקטיביות שיאפשרו לכם לגייס משאבים לתוכניות הגדולות שלכם, חשוב להבין איך מתבצע רישום פטנט בישראל וכמה מורכב (ויקר) התהליך הזה עומד להיות. אם כן, כדי שהפיתוח הייחודי שלכם יישאר רק שלכם, בלי לאפשר למתחרים פוטנציאליים לרכב על הגל או להשתמש בקונספט שאתם מתכננים להשיק, תצטרכו להגיש בקשה רשמית לרשם הפטנטים. כדי לעשות את זה נכון מומלץ להיעזר בעורך פטנטים שיבחן את השטח, יוודא שהרעיון שלכם חדש ומקורי, ויעזור לכם לערוך את הבקשה באופן מדויק ואופטימלי, תוך שהיא כוללת את כל האישורים, המסמכים והשרטוטים הנדרשים. זכרו שהפרויקט כולו עומד לעלות לכם לא מעט, הן בשל הצורך בעריכת פטנט ותשלומי אגרות – והן בשל העלויות הנלוות לתכנון ופיתוח מוצרים חדשים, בכל תחום באשר הוא.
 

גיוס משקיעים באמצעות מימון המונים

 

אחת הפלטפורמות שאתם פשוט חייבים להכיר את פלטפורמת מימון המונים, וסביר להניח שיצא לשמוע על כך בשלב כזה או אחר – גם אם לא התנסיתם בכלי הזה בעצמכם. הרעיון שעומד מאחורי השיטה הזו פשוט למדי: אתם מציגים את הרעיון שלכם בפני משקיעים פוטנציאליים ויזמים שיודעים לזהות הזדמנויות, ומאפשרים להם להשתתף בהשקעה הזו כבר בשלב הפיתוח. תצטרכו להציע תגמול משלכם בתמורה לתמיכה שתקבלו, ואם תעשו את זה נכון תוכלו לגייס סכום כסף משמעותי לצורך פיתוח המוצר. 
 

פיתוח מוצרים חדשים – וסוגי המשקיעים בשוק

 

באופן כללי ישנם לא מעט משקיעים פוטנציאליים במוצר שאתם מפתחים, לרבות גופים ציבוריים ומשקיעים מוסדיים. הקטגוריה השנייה כוללת קרנות הון סיכון, תוכניות האצה (המוכרות בשם "אקסלרטורים") ואפילו בנקים שמוכנים להשקיע בסטארט-אפ כזה או אחר. בהתאם לגובה ההשקעה ייתכן שתידרש רמת מעורבות כזו או אחרת בשלבי הפיתוח, וכן תצטרכו להציג בפני המשקיע הפוטנציאלי מידע בעל ערך שיוכיח שיש לכם מוצר עם סיכוי מצוין להצליח. הצוות המקצועי של Top Patents ישמח לעזור לכם לתכנן תהליך רישום פטנט בישראל, לבחון את המוצר שלכם לעומק ולתכנן גם את האופן שבו תגייסו לעזרכם משקיעים עם כיסים גדולים שירצו להעניק לכם את ההזדמנות.

חייגו אלינו יצירת קשר