בתוך ההתרגשות הרבה והחלומות הגדולים, חשוב לזכור כי בדרך להצלחה המסחררת שאתם חולמים עליה יש כמה שלבים חשובים לעבור בדרך. חשוב לבצע רישום פטנטים בצורה נכונה, לתכנן את המוצר שלכם לפרטי פרטים וכמובן לגייס משאבים כדי שתוכלו לעשות את כל זה בראש שקט באמת. אם נודה באמת, לרוב הסוגיה המרכזית שמעסיקה את היזמים קשורה במשאבים הכספיים שעומדים לרשותם, ובצדק. אז לפני שאתם יוצאים לסבב גיוס משקיעים עם מצגת מתוחכמת ונאום מרגש לאומה, כדאי שתדעו מה מצפה לכם.
 

בין רישום פטנטים לגיוס משקיעים


על אף שיזמים רבים בטוחים שיצליחו לעשות את זה לבד, או אולי עם הלוואה קטנה מהבנק או קרן השתלמות שהשתחררה, בפועל פיתוח מוצר שתוכלו למכור לכל המרבה במחיר הוא פרויקט יקר ומורכב יותר. לכן גיוס משקיעים צריך להתבצע בשלב מוקדם מאוד, גם כשאין עדיין מוצר אלא רעיון, ובשלב שבו אתם עדיין עובדים על רישום הפטנט שלכם או מתכננים את הצעדים הבאים. ככל שתגרמו למשקיעים להאמין בכם, במוצר וברעיון (רצוי בכל השלושה גם יחד), כך גובר הסיכוי שתקבלו הצעה להשקעה משמעותית. תמורת אחוזים, כמובן.
 

גיוס משקיעים – מה האפשרויות שלכם?


בין אתם רק משתעשעים ברעיון ובין אם אתם בשלב של עריכת פטנטים בליווי מקצועי, כדאי שתכירו את סוגי המשקיעים ואת ההבדלים ביניהם. למשל, משקיעים פרטיים (או אנג'לים) או משקיעים מוסדיים כמו בנקים או קרנות הון סיכון. חלק מהמשקיעים יתנו סכום מסוים מתוך ציפייה לקבל אחוזים בהמשך, או שהם ידרשו להיות שותפים עסקיים לכל דבר ועניין. הבחירה האם צעד כזה או אחר נכון עבורכם היא כמובן רק שלכם, אך רצוי לדעת מראש מה מתאים לכם באמת, עוד לפני שתצא לסבב הגיוסים הראשונים.
 

איך בכלל מגיעים למשקיע הפוטנציאלי?


זו בוודאי אחת השאלות המרכזיות והחשובות מכולן, ויש עליה גם תשובה פשוטה למדי. הדרך האידאלית לייצר לעצמם פגישות לצורך גיוס משקיעים, היא לנצל את הקשרים שלכם. אם יש לכם מישהו שמכיר מישהו שמכיר משקיע פרטי, זו הזדמנות נהדרת לארגן לעצמכם פגישה. לחלופין ניתן להגיע למפגשי נטוורקינג ייעודיים, לפנות למשקיעים באופן יזום ואף לגייס משאבים דרך הרשתות החברתיות ופלטפורמות של גיוס המונים.
 

עריכת פטנטים – הצעד הראשון שלכם


בזמן שאתם עמלים על גיוס משקיעים למימון הפעילות שלכם, כדאי להמשיך ולפעול לרישום הפטנט שלכם. חברה מקצועית בתחום עריכת פטנטים תעזור לכם לתכנן את המסלול כולו, לוודא שיש לכם פטנט עם המון פוטנציאל ביד ולהגיע אל קו הסיום עם מוצר מצוין, פטנט מוכר ומשאבים שגייסתם לאורך הדרך. הצוות המיומן של Top Patents יעמוד לרשותכם בכל שלב בתהליך, עם כל הפתרונות, הידע והכלים שאתם צריכים כדי לקבל את ההחלטות הנכונות בדרך אל היעד.
חייגו אלינו יצירת קשר