יכול להיות שהפטנט שלכם עומד לשנות את העולם. יש בהחלט סיכוי שההמצאה שעליהם אתם חולמים היא בדיוק מה שיהפוך אתכם למצליחים, מוכרים, אולי אפילו עשירים יותר. אלא שבדרך לשם, כלומר לרגע שבו ההמצאה תוצע סופסוף למכירה ותכבוש את העולם, יש כמה וכמה אתגרים. רובם, אתם מנחשים נכון, קשורים בכסף. פיתוח, רכישת ציוד ומכונות, שיווק וכמובן משכורות ותשלומי אגרה למיניהם כדי להבטיח הכרה בפטנט שלכם, כל אלה עולים כסף, והרבה. למעשה, סביר להניח שהלוואה קטנה מהבנק היא ממש לא הפתרון, לפחות לא ביחס לתקציב שדרוש לכם באמת. גיוס משקיעים, לעומת זאת, הוא הצעד המתבקש.

איך עושים את זה?

בעידן הדיגיטלי, גיוס משקיעים נתפס כמשימה פשוטה יחסית. עם פלטפורמות של מימון המונים או דרך הרשתות החברתיות יש תחושה שהכסף נמצא ממש בהישג יד. במקרים מסוימים זה גם בהחלט נכון, דרך אגב. כשמדובר בפיתוח מוצר חדש, אולי כזה שמציע לקהל היעד ערך מוסף או חוויית שימוש מיוחדת במינה, ייתכן שהקהל עצמו ישתתף במימון. אלא שבמקרים רבים נדרשים תקציבים גדולים הרבה יותר, ובלי הכסף תתקשו להמשיך בתהליכי הפיתוח והייצור. אם כן, גיוס משקיעים דורש קצת יותר עבודה, והרבה יותר השקעה.

גיוס משקיעים בירידים ומפגשים עסקיים

במקום לפנות לקהל יעד רחב, כזה שלא בהכרח מתאים או רלוונטי עבורכם, גיוס משקיעים יכול להתבצע בדרך אפקטיבית יותר. בעלי ממון רבים, בארץ אבל גם בחו"ל, הם אלה שמחפשים לא פעם להשקיע בפרויקט ייחודי, במיזם מסקרן או בהמצאה שנשמעת להם מלהיבה וסוחפת במיוחד. כשהם נתקלים בפיתוח מהסוג הזה הם נעשים קצת יותר נדיבים, והארנק נפתח. יש דרכים שונות להגיע אליהם, מירידים שבהם מציגים יזמים את הרעיונות שלהם ועד לתיאום פגישות עסקיות במהלכן תציגו את החזון, את הדרך וכמובן – גם את התקציב.

ניהול תהליך הגיוס

כמובן שלכל יזם ולכל המצאה (ולכל פטנט) יש צרכים שונים ויתרונות ייחודיים. תהליך גיוס משקיעים צריך לקחת בחשבון את הנושאים הללו כדי לאפשר תהליך גיוס אפקטיבי ומיטבי. צוות Top Patents, עם ניסיון רב בליווי ממציאים ויזמים, ובתהליכי גיוס משקיעים ומימון, יהיה שם לצדכם בתהליך הזה. הליווי המקצועי הוא חיוני משום שהוא מאפשר לכם לפעול בצורה ממוקדת ומדויקת הרבה יותר, בדרך לגיוס המימון הדרוש לכם להמשך הפרויקט ולהשלמתו. אז יכול להיות שיש לכם המצאה מבריקה, ובהחלט ייתכן שהחזון שלכם יכול להפוך למוצר חדשני ומלהיב שימשוך את תשומת לבו של קהל היעד. אלא שבדרך מנקודת הפתיחה שבה אתם נמצאים לנקודת הסיום שבה נמצאים הלקוחות שלכם, אתם זקוקים למימון מספק. הבשורה הטובה היא שאתם לא צריכים להתמודד עם האתגר הזה לבד בזמן שאתם עוסקים בתפעול, בתכנון, בפיתוח ובגיוס כוח האדם. יש מי שיעזור לכם – וימקד אתכם הרבה יותר.
חייגו אלינו יצירת קשר