התגשמותם של פטנטים חדשים כוללים מספר שלבים קריטיים והכרחיים. שלב ראשוני ומשמעותי הוא ביצוע של סריקת פטנט. שלב בו אנו בוחנים עם הרעיון או ההמצאה החדשה שלנו אולי קיימים כבר. 
רשם פטנטים יגדיר המצאה או רעיון תחת רשימה של פטנטים חדשים למול העובדה כי אכן מדובר במוצר או רעיון חדש שאין שני לא. חברות המקדמות פטנטים חדשים מכירות את התהליך הראשוני לגבי כל רעיון המגיע לפתחם והוא כולל בדיקה רחבה האם אותו רעיון או המצאה אכן חדשני ולא מהווה מוצר או רעיון שכבר קיימים.
 

ביצוע אסטרטגיית חיפוש
 

סריקת פטנט משתנה בהתאם לרעיון או המוצר שאותו אנו מעוניינים לבדוק. חשוב להתאים ולהגדיר את אסטרטגיית החיפוש בהתאם למה שאנו מעוניינים לחפש ולבחון. בהתאם לכך חשוב לפנות למאגרי מידע הנכונים והרלוונטיים לנו, להכיר מקרוב ולעומק מתודות וטכניקות חיפוש בכל מאגר וליצוק כרונולוגיית עבודה מסודרת שבה נדע כי אופן סריקת פטנט נעשה בצורה מקצועית, רחבה ובלי פספוסים. 
במסגרת סריקת פטנט חשוב לאתר "פרסום קודם" – Prior Art. כאן מדובר לא רק על פרסום של פטנטים חדשים, אלא כל פרסום אחר הנגיש לציבור הרחב. אי לכך, הדבר מצריך בעת סריקת פטנט לבצע גם חיפוש רוחבי וכללי קודם כל במרחב הדיגיטלי הפתוח לציבור הרחב. 
עבור הרבה אנשים שעמלו על המצאה חדשה, ביצוע סריקת פטנט ייעשה לא פעם באופן עצמאי מבלי שיבחרו לעשות שימוש בחברת המתמחה בקידום פטנטים חדשים. יש ואת השלב הראשוני של סריקת פטנט במרחב הדיגיטלי אכן ניתן לבצע לבדנו. מעבר לכך, ההמלצה של אנשי מקצוע בתחום הפטנטים הוא להיעזר בחברות המקדמות פטנטים חדשים, להן הידע בביצוע אסטרטגיית חיפוש נכונה והיכולת לעמוד בהמשך בכל התנאים והתקנים של רשם הפטנטים או כל גוף אחר מולו יש לפעול.
 

סריקת פטנט באמצעות Espacent
 

בביצוע של סריקת פטנט חדש תמצאו אתכם באתר האינטרנט של Espacent – האתר הרשמי של משרד הפטנטים האירופאי – EPO. אתר ה- Espacent מהווה כיום את אחד ממאגרי הפטנטים המקיפים ביותר כשהגישה למאגר חינמית. 
באתר Espacent תוכלו למצוא פטנטים חדשים ובקשות לפטנטים לא רק ממדינות אירופה אלא גם כאלו של ישראלים, אמריקאים, ממדינות דרום מזרח אסיה, מקנדה, אוסטרליה ועוד. האתר מאפשר לבצע חיפוש על פי מילות מפתח בכותרות, בתקצירים ואף בפרטים הביבליוגרפיים על פי סיווגים שונים.
 

סריקת פטנט באמצעות USPTO
 

למול העובדה כי ארה"ב מהווה מקור משמעותי לחדשנות טכנולוגית בכל העולם, חשוב כמובן לבצע סריקת פטנט באתר האינטרנט של רשות הפטנטים האמריקאית – USPTO. מדובר על מאגר ובו מידע רחב אודות פטנטים חדשים בכל העולם והוא מאפשר חיפוש מילות מפתח בתוך מסמכים הפטנטים והבקשות וזאת באמצעות סיווגים שונים. 
עבור חברות ישראליות הפועלות לקידום פטנטים חדשים מהווה ה- USPTOמאגר חובה עבור סריקת פטנט חדש. 
חייגו אלינו יצירת קשר