אנחנו שומעים לא פעם על פטנטים חדשים, אלה שאושרו או נמצאים בתהליכי אישור. אנשים יצירתיים מצליחים לחשוב על רעיונות מקוריים או על פיתוחים שיחוללו שינוי משמעותי. הם מפתחים אפליקציה מהפכנית, מתכננים מוצר שעוד לא ראינו או ממציאים תוכנה שתשנה את החיים של כולנו. אלא שיש עוד לא מעט יזמים עם רעיונות גדולים שלא ממש בטוחים האם להמצאה שלהם יש סיכוי אמיתי. הם חוששים להשקיע משום שאין להם מושג האם המצאת פטנט באמת משתלמת. אלא שאפשר להיכנס אל התהליך הזה בעיניים פקוחות, עם הבנה ברורה לאן הולכים, כמה זה יעלה ומה הסיכוי להצלחה.

איך מזהים פטנטים חדשים?

לפני שניכנס לפרטים הטכניים והקטנים ביותר, לפני שתגייסו את כוח האדם הדרוש לפיתוח המוצר שלכם והרבה לפני שתחגגו את הפטנט המיוחל, חשוב להבין האם הרעיון שלכם הוא אכן פטנט חדשני וייחודי. למרבה המזל אתם לא צריכים לעשות את זה לבד, שכן לפני תחילת ההליך, ההתנהלות מול רשם הפטנטים או ביצוע כל פעולת שיווק באשר היא, צוות Top Patents יעזור לכם להבין האם אתם באמת בדרך הנכונה. השלב הראשון והבסיסי ביותר הוא גם בוודאי השלב החשוב מכולם, ובמהלכו נוודא שמדובר ברעיון שאיש לא חשב עליו קודם, או לכל הפחות – שמדובר ברעיון שאיש עדיין לא הפך למציאות (או לפטנט רווחי).

המצאת פטנט – תהליך בירוקרטי

אחרי שזיהינו את ייחודיות הרעיון והוכחנו שהוא אכן מקורי ושונה, הגיע הזמן לפעול כדי לקבל הכרה רשמית ולהבטיח בלעדיות על המוצר החדש. זוהי מהות העבודה עם רשם הפטנטים, זה שיעניק לכם  את האישור המיוחל ואת היתרון התחרותי ביום שבו המוצר יהיה מוכן לצאת לשוק. בתהליך הזה תצטרכו להציג שרטוטים והדמיות שידגימו את אופן הפעילות של המוצר, להוכיח את החדשנות שבו ולהצדיק את זכותכם להיות בעלי הזכות המלאה על הפיתוח הזה. כך תוכלו לצאת אל השוק עם מוצר שרק אתם יכולים למכור, ולחלופין, תוכלו למכור את הזכויות עליו לגורם אחר – ולקצור את הפירות.

בשורה התחתונה – פטנטים חדשים משתלמים?

המצאת פטנט יכולה להוות הזדמנות משמעותית, ואין ספק שתוכלו להרוויח לא מעט מהמהלך הזה. עם זאת, חשוב לזכור כי גם עם אישור של רשם הפטנטים אין כל ערובה לכך שהמוצר שלכם ישנה את מצב חשבון הבנק שלכם ויאפשר לכם לפרוש לגמלאות כבר עכשיו. עם זאת, הצוות המקצועי של Top Patents יעזור לכם להיערך לקראת השלבים השונים, לבחון את עלויות התהליך ולהעריך בצורה טובה ככל האפשר את סיכויי ההצלחה שלכם. כך תוכלו להיכנס אל ההליך הבירוקרטי בעיניים פקוחות, כשאתם יודעים לאן אתם הולכים ואיך תשלימו את המסלול הזה ביום שאחרי. הניסיון שלנו יעזור לכם לקבל החלטות קצת יותר טובות, והרבה יותר מדויקות.

חייגו אלינו יצירת קשר