באופן כללי אפשר להסכים כי פיתוח פטנטים הוא מהלך לא פשוט – ואף די יקר. האגרות השונות הן "הכסף הקטן", שכן הליך העבודה על ההמצאה עצמה הוא הליך שצפוי לעלות לכם לא מעט. אם כן, בהחלט מתבקש לשאול אם המצאת פטנט היא אכן הזדמנות כלכלית, והאם מדובר במהלך שיכול להניב רווחים, או בבור ללא תחתית. עם זאת, יש כמה שאלות שיכולות לעזור לכם לקבל החלטות.

האם פיתוח פטנטים שווה לכם כסף?

אם אתם מאמינים במוצר שלכם ובטוחים שהוא יכול לשנות את העולם (או לכל הפחות את הרגלי הצריכה של הלקוחות שלכם), התשובה יכולה להיות חיובית, בהחלט. אם אתם מעדיפים להימנע מפנטזיות גדולות ולהתמקד במידע פרקטי, אפשר ואף מומלץ לבחון מראש האם ישנם משקיעים שירצו לרכוש את הפיתוח לאחר שיושלם, או לכל הפחות לרכוש רישיון לשימוש בו. במילים אחרות, לפני שאתם נכנסים להרפתקה ומתנהלים מול רשם הפטנטים, תוכלו לבחון את החלופות שלכם, מאיתור משקיעים ועד גיוס המונים.

האם המצאת פטנט מעניקה לכם יתרון?

לפני שאתם מפתחים מוצר חדשני, כזה שלדעתכם עדיין לא נראה ומשום כך עשוי להיות לו כוח רב בשוק – חשוב מאוד לוודא שאכן מדובר בהמצאה מקורית. פיתוח פטנטים יכול להעניק לכם יתרון ברור ומובהק, שכן משמעות הפטנט היא אחת ויחידה: רק אתם רשאיים לפתח ולשווק את ההמצאה שלכם. תוכלו למכור אותה לכל המרבה במחיר או לייצר את המוצר בעצמכם, וליהנות מבלעדיות ויתרון יחסי. הצוות המקצועי של Top Patents ילווה אתכם כבר מראשית הדרך ויבחן את ההצעה שלכם לעומק. אם אכן מדובר ברעיון חדשני ייתכן כי רשם הפטנטים יעניק לכם אישור רשמי לכך, ועם הפטנט שתקבלו יגיע גם כוח רב.

האם למדתם את השוק שאליו אתם נכנסים?

בין אם אתם שועלים ותיקים בתחום שלכם ובין אם אתם רודפים אחר חלום גדול לייצר מוצר מהפכני בעולם שאתם קצת פחות מכירים, חשוב להבין בדיוק לאן אתם נכנסים. במילים אחרות, מחקר שוק הוא מרכיב קריטי בכל תהליך של המצאת פטנט ולקראת פיתוחו של מוצר חדש. כך תוכלו לדעת מה מעמדכם הנוכחי ולאן אפשר להגיע, האם מדובר בשוק רווי והאם יכול להיות שהרעיון שלכם פורץ דרך באמת. אם כן, הרי שיש כאן פוטנציאל כלכלי אדיר, ובעבודה נכונה עם עורך פטנטים מיומן תוכלו להפיק את המירב מהתהליך הזה.

רשם הפטנטים – וההמצאה שלכם

כל שנותר כעת הוא להתיישב לצד שולחן השרטוטים, להתחיל לתכנן ולנהל את ההליך הבירוקרטי מול רשם הפטנטים. פיתוח פטנטים הוא צעד חשוב שעשוי להניב תשואה מכובדת מאוד, ועם הליווי הצמוד של Top Patents תשפרו את סיכויי ההצלחה שלכם באופן משמעותי, ותייעלו את התהליך כולו.

חייגו אלינו יצירת קשר