יזמים, עסקים קטנים וארגונים גדולים, כולם מבוססים על קניין רוחני, כלומר כל אותם נכסים שאינם פיזיים. במקרים רבים קיימת אף האפשרות לרשום פטנט, וכך ליהנות מבלעדיות על פיתוח מוצר או קוד למשל. למעשה, הפטנט מעניק לבעליו יתרון תחרותי והוא יכול למכור אותו או פשוט למנוע מאחרים לעשות בו שימוש. עם זאת, עולה לא פעם השאלה האם פיתוח פטנטים הוא באמת הצעד הנכון, למי זה באמת מתאים ואיך בכלל עושים את זה. אם כן, הגיע הזמן להבין אילו יתרונות יש לפיתוח פטנטנים חדשים, אילו אתגרים מחכים לכם במסע הזה ומה הצעד הראשון שלכם.
 

פטנטים חדשים – יתרונות מרכזיים
 

מעל לכל, ההחלטה לרשום פטנט היא החלטה שתסייע לכם להגן על ההמצאה שלכם או על הפיתוח הייחודי והחדשני. זוהי נקודה משמעותית מאוד, שכן לבלעדיות כזו יש השפעה כלכלית לא מבוטלת. לא רק שתוכלו למנוע מהמתחרים שלכם לפתח מוצר דומה על בסיס ההמצאה שלכם, אלא שיהיה לכם יתרון גדול בשוק כשתחליטו למכור את הפיתוח לשחקנים אחרים, או למשתמשי הקצה. אם כן, אין ספק כי פיתוח פטנטים הוא צעד שיכול לייצר הרתעה בפני המתחרים שלכם, להגדיל את הרווחים ולתמוך גם במאמצי השיווק שלכם.
 

פיתוח פטנטים – האתגר המרכזי
 

לצד היתרונות כדאי להכיר גם את האתגרים, ובכל הקשור לפיתוח פטנטים חדשים, יש כאן אתגר אחד מרכזי, והוא ההליך הבירוקרטי. למעשה, פטנט עשוי לעבור תהליך בחינה מדוקדק במשך זמן רב ואף במשך שנתיים, וככל שתיעזרו בשלב מוקדם יותר בעורך פטנטים מיומן כך תוכלו לקצר זמנים ולייעל תהליכים. העורך יעזור לכם להבין האם ההמצאה שלכם יכולה להיחשב כפטנט, אילו מסמכים ואישורים תצטרכו להכין, איך תציגו את הפטנט שלכם ומה צפוי לקרות לאורך הדרך. בעידן שבו יזמים רבים מחפשים עוד ועוד רעיונות מקוריים, ומשתוקקים ליצור פטנטים חדשים ומהפכניים, יש לתכנון היסודי והמעמיק הזה חשיבות עצומה, והוא עשוי להשפיע על הצלחת התהליך כולו.
 

רוצים לרשום פטנט? עשו את זה נכון
 

אז לפני שאתם יוצאים לדרך מומלץ לעצור ולבחון היטב את השטח. אם החלטתם לרשום פטנט ייתכן שאתם לא היחידים, וכדאי להבין האם ייתכן שיש רעיון נוסף בפיתוח והאם היוזמה שלכם אכן חדשנית. הצוות המקצועי של Top Patents יעזור לכם כבר בשלב הזה, עם סריקת פטנטים יסודית ומקיפה. כך תוכלו לדעת לאן אתם הולכים ומה סיכויי ההצלחה שלכם. בנוסף, אנשי המקצוע המיומנים ידעו לסייע לכם בתכנון הצעדים הבאים, בבניית אבטיפוס ובניהול ההליך הבירוקרטי מראשיתו ועד סופו. בעבודה נכונה, עם ליווי אישי לאורך הדרך ועם שפע של ניסיון בתכנון ועריכת פטנטים, זהו השירות האידאלי שיאפשר לכם לסמן מטרה ולהגיע אליה בצורה הטובה והיעילה ביותר.

חייגו אלינו יצירת קשר