רובנו מכירים את שיחות הסלון שבמהלכן מציע אחד החברים רעיון יצירתי או פתרון מתוחכם לבעיה יומיומית. אלא שרבות מן השיחות הללו נותרות בגדר תיאוריה, ואיש לא ממהר להפוך אותן להמצאה של ממש. מצד שני, היזמים והממציאים שמחליטים לנסות את מזלם בהחלט מגדילים את הסיכוי שהרעיון היצירתי הזה יהפוך להמצאה רווחית במיוחד. עם ליווי מקצועי נכון של צוות מיומן הם ממציאים פטנטים חדשים, מקבלים את ההכרה בהמצאה שלהם ונהנים מיתרון משמעותי בשוק.

שלב ההגדרה: מה הוא פטנט?

לפני שנבין האם הרעיון היצירתי שלך הוא פטנט עם פוטנציאל משמעותי, חשוב להכיר את ההגדרה הנכונה קצת יותר לעומק. למעשה, כשאנחנו מדברים על פטנטים חדשים אנחנו מדברים על מוצרים, אפליקציות, קודים או תהליכים כאלה ואחרים, שיש בהם כדי לספק תועלת וחידוש. אפשר לחשוב על כמה מוצרים שנראים לנו היום ברורים מאיליהם, אבל כשיצאו אל השוק הם היוו פריצת דרך של ממש. הדיסק און קי, תוכנות מסרים מידיים (ICQ) ופיתוחים אחרים הם כמה דוגמאות מצוינות למוצרים מהסוג הזה.

למה בכלל צריך פטנטים חדשים?

כדי ליהנות מבלעדיות ולהבטיח הגנה מלאה על ההמצאה שלכם, אתם נדרשים להגיש בקשה רשמית להכרה בפטנט. ההכרה הזו חשובה, ולמעשה היא זו שמעודדת את היזמים ואת הממציאים. זאת משום שרק עם פטנט מוכר ניתן ליהנות מיתרון תחרותי משמעותי. בין אם תחליטו לייצר את המוצר בעצמכם ולמכור אותו ללקוחות, ובין אם תמכרו את זכויות הייצור והשימוש בפטנט לכל המרבה המחיר, הכוח כולו בידיים שלכם. כדי לקבל אותו תצטרכו לפעול כבר בראשית הדרך כדי לוודא שיש לך המצאה מקורית וחדשנית – וכדי לקבל את האישור הרשמי על כך שההמצאה הזו כולה שלכם.

אז איך בכלל עושים את זה?

כל המצאה חדשה נשמעת אולי נהדר על הנייר, אבל רק בתהליך העבודה ניתן להעריך ולקבוע האם היא באמת יעילה, פשוטה, נוחה ומשתלמת. אם כן, לפני שתשקיעו הון עתק, תגייסו עובדים, תרכשו חומרי גלם ותצאו לדרך לגייס משקיעים, כדאי לעצור ולהבין האם יש לכם רעיון מהפכני שיכול לשנות את העולם (או את צרכי משתמש הקצה), והאם מדובר בפטנט ייחודי באמת. במילים אחרות, לפני שתצאו לדרך חשוב לבצע סקר מעמיק כדי לוודא שאין פטנטים אחרים הדומים לפטנט עליו אתם עובדים. רק לאחר מכן תוכלו להגיש בקשה רשמית ולהתחיל לעבוד על פיתוח המוצר שלכם. עם הליווי המקצועי של צוות Top Patents תקבלו את כל התשובות לכל השאלות שלכם כבר בראשית הדרך, ועם הניסיון הרב של אנשי הצוות יהיה מי שיכוון אתכם לאורך המסע. כך תגיעו אל הפטנט המיועד כשאתם יודעים בדיוק לאן אתם הולכים, ומה צפוי לכם בתהליך המפרך שלפניכם.

חייגו אלינו יצירת קשר