פיתוח מוצר מורכב משורה ארוכה של משימות ומצעדים קטנים לאורך הדרך. בתהליך הזה אנחנו מתכננים לפרטי פרטים את האופן שבו המוצר שלנו ישמש את הלקוחות. אנחנו יודעים מה המטרה שלו ועם הכלים הנכונים אנחנו גם מתכננים את המנגנון המרכזי שלו. חוויית המשתמש היא ללא ספק נקודה משמעותית מאוד, אבל כדי לספק אותה אנחנו צריכים לא רק מוצר יעיל שעושה את המוטל עליו – אלא גם עיצוב מרשים. אם כן, עיצוב מוצר הוא אחד המרכיבים הקריטיים בתהליך הפיתוח, ויש המון סיבות טובות לכך.

עיצוב מוצר וחוויית המשתמש

אם נחשוב לרגע על עצמנו כצרכנים, הרי שבמקרים רבים אנחנו מעניקים תשומת לב רבה יותר למוצרים שמצליחים לסקרן אותנו. יכול להיות שהם בולטים על המדף בין שלל פרטים אחרים, אולי זה הצבע הבלתי רגיל או הצורה המיוחדת שלהם. תהא הסיבה אשר תהא, עיצוב מוצר משחק תפקיד מהותי גם מבחינת הלקוח, בין אם במודע ובין אם שלא במודע. גם המוצרים המוכרים והפופולריים ביותר מעוצבים בקפידה, וברור לנו שלצד היתרונות הטכניים של הטלפונים החכמים או המחשבים הניידים שלנו – גם למראה שלהם יש חשיבות לא מבוטלת.

יעילות לצד נוחות

כפי שכבר הזכרנו, למוצר שלכם יש מטרה עיקרית או צורך שהוא אמר לספק, וזהו בהחלט גם היעד המרכזי שלכם בפיתוח המוצר. אלא שלצד היעילות שלו, המוצר שלכם אמור להיות גם נוח לשימוש. ככל שהלקוח שלכם יזהה את המוצר (בזכות העיצוב היוקרתי או המרשים), ינסה אותו ויגלה שהוא נוח ופרקטי להפליא, כך גובר הסיכוי שיחליט לבצע רכישה, ובסופו של יום – זו בדיוק המטרה שלכם. אם כן, עיצוב מוצר הוא חיוני כדי לאפשר ללקוחות לקבל את החוויה הטובה ביותר, ליהנות מהמוצר ומהשימוש בו, ולרצות אותו אצלם בבית. זו סיבה מספיק טובה להשקיע זמן, משאבים וכוח אדם, ולתכנן את העיצוב המדויק שמתאים לצרכי הלקוחות שלכם ומשלב בין נוחות לעיצוב יוקרתי ומרשים.

מאיפה מתחילים?

עיצוב מוצר הוא חלק מרכזי בתהליך הפיתוח שלכם, ולמעשה זוהי אחת השאלות הראשונות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כשאתם מתחילים בפיתוח. כשאתם מבינים למי הוא מיועד, מה הצורך של משתמש הקצה ומה יגרום לו לרכוש דווקא את המוצר שלכם – אתם יודעים לתכנן עבורו את הפתרון הנכון ביותר. מהגדרת הגודל או הצורה ועד לבחירת הצבעים או לעיטוף, עיצוב מוצר כולל המון החלטות קטנות וגדולות שישפיעו על החוויה של המשתמשים שלכם, ובהתאם גם על המכירות כמובן. למרבה המזל אתם לא צריכים להתמודד עם כל הדילמות והלבטים הללו לבד. הצוות המקצועי של Top Patents ילווה אתכם בכל שלב בדרך, מהרעיון ועד לפיתוח מוצר מרשים ונוח לשימוש שגם הלקוחות שלכם ישתוקקו לקבל.

חייגו אלינו יצירת קשר