פטנט רשום הוא כוח עצום לכל עסק. ההמצאה החדשנית והרעיון הייחודי של היזם מעניקים לו יתרון תחרותי בעל ערך רב, וגם היריבים הגדולים ביותר שלו מכירים ביתרון הזה. אלא שאת היתרון הזה, רבים מהממציאים בוחרים למכור. זוהי החלטה הגיונית שיכולה להבטיח הכנסה לא מבוטלת, כמובן. למעשה, מכירת פטנטים מייצרת הזדמנות של ממש, ומעל לכל היא מצמידה לפטנט שלכם תג מחיר, ולרוב מדובר במחיר מרשים למדי.

האם מכירת פטנטים משתלמת?

הרעיון מאחורי מכירת פטנטים ברור: בזמן שהפטנט הרשום מבטיח ליזם בלעדיות מוחלטת, המוצר או הפיתוח שווים הרבה מאוד כסף, ושחקנים רבים בשוק משתוקקים ליהנות מהיתרון הזה. אז נכון, יזמים רבים בוחרים לפתח פטנט כדי לקצור את הפירות ולראות את המוצר שלהם יוצא אל השוק. שם הוא זוכה לפופולרית הולכת וגוברת, ושם הוא מניב להם הכנסות קבועות ומרשימות. מצד שני נמצאים היזמים שמזהים את הפוטנציאל הכלכלי האדיר, את הכוח שנמצא בידיהם ואת ההזדמנות למכור את הקניין הרוחני שלהם לכל המרבה במחיר.

המשמעות של מכירת פטנטים

בהשוואה למכירת חברה, למשל, מכירת פטנטים מתייחסת למוצר שערכו עדיין לא הוכח. על פניו, הפטנט מבטיח יתרון ברור. בפועל מדובר ברעיון בלבד, וגם אם הפוטנציאל שלו מרשים קשה לדעת מראש האם יצדיק את ערכו. אלא שלמרות הכול, עסקים רבים מבקשים לקנות פטנטים ומוכנים לשלם סכומים לא מבוטלים על מהלך מהסוג הזה. אם כן, זה בדיוק הזמן להפוך את הרעיון שלכם לפטנט רשום שיכול להתברר כאחת ההחלטות העסקיות הטובות ביותר – וכצעד רווחי למדי.

לפני המכירה: רישום פטנט

לצורך מכירת פטנטים אתם זקוקים, כמובן, לפטנט רשום. רישום הפטנט הוא תהליך פורמלי ומורכב, במהלכו תצטרכו להוכיח שמדובר בפיתוח חדשני וגם להציג את הרעיון שלכם בצורה המדויקת ביותר. בדרך לרישום הפטנט תצטרכו לתכנן את המפרט הטכני של המוצר, את המנגנון שלו ואת האופן שבו הוא אמור לשרת את הצורך שהוא אמר לשרת. רק לאחר בחינה מדוקדקת של רשם הפטנטים, במהלכה בהחלט עשויות לעלות גם לא מעט שאלות, תקבלו את האישור המיוחל.

הפטנט והחדשנות

כדי להוכיח שהרעיון שלכם מקורי באמת, כדי להבטיח שאיש לא ניסה את זה קודם ובעיקר כדי להראות שהפיתוח שלכם חדשני ובעל ערך של ממש, אתם נדרשים להגיע מוכנים לתהליך הרישום. חברת Top Patents מלווה אתכם לכל אורך הדרך כדי שתוכלו להגיש את הבקשה באופן מלא ומדויק, על פי כל כללי המשחק. כך תפעלו ביעילות, תימנעו מעיכובים מיותרים ותשפרו את סיכויי ההצלחה שלכם. לאחר שיאושר, הפטנט הרשום יהיה כולו שלכם, וזה השלב שבו מכירת פטנטים נעשית אופציה רלוונטית. בין אם תחליטו למכור את הפטנט שלכם ובין אם תפתחו את המוצר לגמרי לבד, הכוח כולו בידיים שלכם.

חייגו אלינו יצירת קשר