יש לכם רעיון ואתם בטוחים שהוא יכול להפוך למוצר רווחי במיוחד. הוא עונה על צורך או משדרג מוצר בסיסי אחר, ובאופן כללי אתם תוהים איך אף אחד לא חשב על זה קודם. אלא שיש גם סיכוי שזה לא לגמרי נכון. כלומר, הרעיון שלכם אולי מהפכני וייתכן שיש לכם מוצר איכותי ביד, אבל יכול מאוד להיות שהמוצר הזה קיים או שמישהו אחר מפתח אותו ממש ברגעים אלה. אם כן, חיפוש פטנטים הוא צעד קריטי שיאפשר לכם לדעת מראש האם יש למוצר שלכם סיכוי אמיתי, האם הוא מקורי ובעיקר – האם יש לכם סיכוי אמיתי לרשום אותו כפטנט שיעניק לכם כוח תחרותי משמעותי מאוד.

כך מתבצע חיפוש פטנטים בפועל

אם המטרה העיקרית של חיפוש פטנטים היא להבטיח שהרעיון שלכם מקורי באמת, הרי שהתהליך הזה חייב להתבצע באופן מדויק ויסודי. מדי שנה מוגשות עשרות אלפי בקשות לרישום פטנטים, והמספרים עשויים להיות אף גבוהים מכך. יש גם מיליוני פטנטים שכבר הוגשו, חלקם אף אושרו ופורסמו. כדי לוודא שהבקשה שלכם לא חופפת בקשה אחרת (בין אם אושרה ובין אם ממתינה לבדיקה) תצטרכו לבדוק את השטח היטב ולחפש פרסומים, הודעות שפורסמו בעיתונות וסריקת פטנטים ובקשות שהוגשו.

חיפוש פטנטים באופן עצמאי

בהחלט קיימת האפשרות לבצע חיפוש פטנטים באופן עצמאי. יזמים רבים גם נוטים לחשוב שזו הדרך האידאלית מבחינתם, שהרי הם אלה שמכירים את הרעיון טוב יותר מכל אחד אחר. הם יודעים מה הם רוצים להציע, איך יפעל המוצר, איך הוא ייראה ואיזה צורך הוא אמור למלא. מצד שני, חיפוש פטנטים עצמאי יכלול, לרוב, את כלי החיפוש הבסיסיים ביותר, בהם גוגל כמובן. זו דרך לא רעה להתחיל, אבל כדי לקבל תמונה מלאה ומדויקת הרבה יותר, רצוי לבצע מחקר מעמיק ויסודי הרבה יותר. אתם יכולים לעשות את זה בעצמכם או לפנות לחברה מקצועית שתחסוך לכם זמן ואנרגיות – ותשיג את כל התשובות החשובות באמת.

חיפוש פטנטים באופן מקצועי

פתרון פשוט ויעיל יותר לביצוע חיפוש פטנטים כולל סיוע של חברה מקצועית. כאמור, גוגל הוא מקום לא רע בכלל להתחיל ממנו, אבל סריקת פטנטים ואיתור פרסומים מקצועיים הם מהלכים שדורשים זמן, תכנון וכלים מתאימים. חברת Top Patents, עם ניסיון רב בליווי יזמים וממציאים בכל שלבי התהליך, מבצעת חיפוש פטנטים באמצעות הכלים הטובים ביותר שיש. זהו חיפוש מעמיק שבסופו תקבלו דו"ח מפורט מאוד, זה שיגלה לכם עד כמה ההמצאה שלכם באמת מקורית, אילו פטנטים אחרים בתחום כבר אושרו ומה הסיכוי שהבקשה שלכם תתקבל. רק עם חיפוש פטנטים נכון תדעו בדיוק לאן אתם הולכים והאם להגשת הבקשה יש סיכוי להצליח. כך תייעלו את התהליך ובעיקר תיכנסו אליו בעיניים פקוחות לרווחה.
חייגו אלינו יצירת קשר