סריקת פטנטים תביא אותנו להכיר מקרוב חידושים רבים בתחומים רבים ומגוונים. בתחום הרפואה והשיקום פטנטים חדשים מהווים עבור אנשים שנפגעו שינוי משמעותי באיכות חייהם. 
לא פעם אנו שומעים על אנשים שאיבדו את רגליהם במקרים מצערים של תאונות דרכים ואף בעת פעילות של לוחמי צה"ל. מדובר על אירוע מכונן בחייו של כל אדם. אדם שהיה רגיל להיות פעיל ועצמאי לאדם אשר הופך תלוי בסובבים אותו וכמובן במכשור ייחודי אותו לא הכיר קודם.
 

הפרוטזות שייצרה אלביט מערכות
 

החברה הישראלית "אלביט מערכות" מהווה חברה ישראלית מובילה שבלטה לאורך השנים במכירת פטנטים. בסוף 2020 בישרו ב"אלביט מערכות" על פטנט ייחודי לפרוטזות עבור אנשים שרגליהם נקטעו. הפטנט של החברה אמור להיות מוצג בסוף נובמבר 2020 ומי שנהנה ממנו עוד היום הוא לוחמה של חטיבת גולני לשעבר ינון כהן אשר איבד את רגליו בתאונת אימונים ברמת הגולן ב-2003.
 

מקרה הפציעה של ינון כהן
 

כהן שירת כלוחם בחטיבת גולני ולאחר פציעת האימונים שחווה ב-2003 נאלצו רופאיו לכרות את שתי רגליו. כיום נשוי כהן והוא אב לשלושה המתגורר במושב אבני איתן ברמת הגולן. הפטנט עליו עמלו ב"אלביט מערכות" בעקבות פציעתו והמקרה הייחודי של כהן הובילו אותו לקרוא לכל פצועי צה"ל להציף וליידע אודות בעיות בשגרת חייהם. בעיות שיובילו מהנדסים ואנשים העוסקים בסריקת פטנטים למצוא פתרונות לאותן בעיות. 
מנגנון הפרוטזות שייצרה "אלביט מערכות" יאפשר לכהן לעבוד לאורך מספר שעות כמורה ומרצה. עבודה הדורשת ממנו עמידה לאורך שעות, כשעד היום נאלץ לשלב לאורך יום עבודתו עצירות והפסקות.
 

כיצד עובד בדיוק הפטנט החדש של אלביט מערכות?
 

הקושי של כהן לעמוד על רגליו לאורך זמן רב מהווה משימה בעלת קושי עצום וזאת בשל הלחץ של הפרוטזות על הגמדים. על מנת להקל על הלחץ נאלץ כהן לשחרר הפרוטזה מהגדם במשך היום. 
עד היום פעולת שחרור הלחץ נעשתה באופן ידני. למול היותו של כהן מורה העומד מול תלמידיו, פעולה זו נעשתה לרוב מול עיניהם, כשכהן שם לב שהיא מעוררת את תשומת הלב של התלמידים עד כדי כך שהם מוסתים מהחומר הנלמד. כעת, עם הפטנט החדש יוכל כהן לבצע את פעולת השחרור בלחיצת כפתור פשוטה מבלי הצורך לעצור את עיסוקיו ולהתכופף על מנת לבצע את פעולת השחרור.
 

פטנטים חדשים – משנים חיים
 

עבור מסגרות העוסקות במכירת פטנטים וסריקת פטנטים חדשים, ההמצאה של "אלביט מערכות", המסייעת לאיכות חייהם של קטועי רגליים, מהווה דוגמה קלאסית לסיבה שהביאה אותם לעסוק בתחום זה. 
האפשרות לקדם המצאות משמעותיות אלו, באמצעות משרדי פטנטים המתמחים במכירת פטנטים ובהובלה של כל התהליך המורכב, הופכת את המוטיבציה של ממציאים לחשוב ולעמול על פטנטים חדשים נוספים לגבוהה יותר לבטח כשיש בהם לסייע בתחום השיקום והרפואה. זאת תחת רוח גבית של מסגרות רחבות דוגמת צה"ל, משרד הבריאות ועוד ניתן להפוך את חייהם של רבים לאיכותיים הרבה יותר. 
חייגו אלינו יצירת קשר