פטנט נשמע לרוב היזמים כמו יעד מרכזי, ואפשר להבין למה. ההכרה ברעיון שלכם כפטנט היא זו שמאפשרת לכם ליהנות מבלעדיות מוחלטת, לפחות כל עוד הפטנט עדיין בתוקף. אלא שיש גם תהליך לא קצר בדרך לשם. למעשה, חשוב להבין איך לרשום פטנט כדי לעשות את זה נכון.

סריקת פטנטים – לפני שיוצאים לדרך

תהליך רישום הפטנט מתחיל בשלב אחד בסיסי וחיוני: סריקת פטנטים. זה השלב שבו נסרוק לעומק את כל ההמצאות הקיימות כדי לוודא שהרעיון שלכם הוא אכן חדשני, וכדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלו. למעשה, סריקת פטנטים היא קריטית משום שהיא מאפשרת לנו לדעת גם האם הפטנט עומד בקריטריונים הנדרשים, שהם חדשנות, התקדמות ושימוש תעשייתי. בהנחה שהיוזמה שלכם עונה על כל הדרישות הללו, תהליך הגשת הפטנט יהיה מדויק ויעיל יותר.

איך לרשום פטנט – ומאיפה מתחילים?

אחרי ביצוע סריקת פטנטים עם צוות Top Patents, המורכב מאנשי מקצוע עתירי ידע וניסיון, נמשיך לשלבים הבאים. בתור התחלה, רישום פטנט דורש מכם לצאת לרגע מהחלום המתוק ולהיכנס קצת יותר לעומק. זה השלב שבו תגדירו איך המוצר פועל, מה המנגנון שלו, איך הוא ייראה וכמובן מה החדשנות והערך שהוא מציע. אחת התשובות החשובות לשאלה איך לרשום פטנט היא לבנות אבטיפוס שיציג את הרעיון, את המוצר, את הנראות שלו ואת האופן שבו הוא אמור לפעול כדי להציע חוויית משתמש טובה מצד אחד, וערך וחדשנות מן הצד השני. כך התהליך כולו יהיה ממוקד ואפקטיבי הרבה יותר.

חשוב לדעת – עלות רישום פטנט

השאלה הבאה שמתבקשת היא כמה זה יעלה לכם. גם שאלה חשובה מאוד, שהרי בלי כסף תתקשו לנהל את התהליך הזה ואין טעם להיכנס אליו אם אין לכם מושג איך תצאו מהצד השני. אם כן, עלות רישום פטנט תלויה בגורמים שונים, ובפרט בתשלומי אגרות שונות, בעלויות כוחו אדם שיידרש לפיתוח האבטיפוס וכמובן גם בעלות הזמן שלכם, ויידרש מכם הרבה מאוד ממנו. עם זאת, ליווי מקצועי של Top Patents בכל שלב בדרך, מהצעד הראשון ועד האחרון, הוא זה שיאפשר לכם להגיע אל היעד, ואל ההכרה בפטנט. 

לפעול לפי כל כללי המשחק

סריקת פטנטים, תכנון מדויק ועבודה מסודרת בהתאם לכל הדרישות וכללי המשחק, אלה הם הצעדים הקריטיים שיקדמו אל השלמת המשימה ולרישום הפטנט שלכם. כדי לעזור לכם לעשות את זה עם מינימום טעויות ובמקסימום הצלחה, הצוות של Top Patents עומד לרשותכם בתהליך כולו. כך תתמודדו בהצלחה מרובה עם כל מכשול ואתגר בדרך, ועם הבירוקרטיה הרבה הנלווית. כך תהפכו את הרעיון למציאות ואת החזון למוצר חדשני שהוא הרבה יותר מזה.
חייגו אלינו יצירת קשר