בזמן שאתם מתחילים לפנטז על המוצר החדש שלכם, זה שיציע פתרון בלתי רגיל לבעיה כזו או אחרת, ובעיקר יגרום לכולם לשאול "איך לא חשבו על זה קודם" – יש נושא אחד מרכזי שכדאי לחשוב עליו. רישום פטנט הוא צעד קריטי עוד בראשית הדרך, ולפני שאתם משקיעים הון עתק בגיוס משקיעים ובפיתוח. זה השלב שבו כדאי להכיר את הגוף המשמעותי ביותר מבחינתכם, זה שמוכר בשם רשם הפטנטים. הגוף הזה הוא יחידה של משרד המשפטי שאמורה לספק שכבת הגנה חיונית לממציאים וליזמים, ולהגן על הקניין הרוחני.

רשם הפטנטים ובקשת רישום הפטנט שלכם

באופן כללי, רשם הפטנטים הוא זה שמקבל את הבקשות לרישום המצאות חדשות ופיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך. בין השאר מטפלים ביחידה בנושאים כמו תוכנה או תקשורת, ואנשי המקצוע הם אלה שבוחנים בקשות להגשת פטנטים כמו גם חידוש תוקף לפטנטים קיימים. מבחינת הממציאים המשמעות ברורה: לפני שפותחים את השמפניות ומתכננים את השקת המוצר יש לפעול באופן מסודר לרישום הפטנט, ורצוי לעשות את זה בליווי מקצועי של גורם מיומן כדוגמת חברת Top Patents. התהליך הזה הוא שמאפשר לממציא ליהנות מבלעדיות על הרעיון המבריק שלו, בלי לחשוש שיעשה את כל העבודה רק כדי שאחרים יקצרו את הפירות.

כמה עולם לרשום פטנט?

כדי לרשום פטנט ולקבל את הכרת רשם הפטנטים תצטרכו להתמודד עם כמה אתגרים, בעיקר בירוקרטיים. אם אתם לא לגמרי בטוחים איך לרשום פטנט או כמה עולה לרשום פטנט, הצוות המנוסה של Top Patents יעזור לכם עם התשובות לכל השאלות, ועם הייעוץ המקצועי הטוב ביותר. כך תוכלו להעריך בצורה טובה ומדויקת יותר את עלות הפיתוח, את תשלומי האגרות (שאי אפשר להימנע מהן) ובהתאם את הסיכוי של המוצר שלכם להצליח ביום שאחרי רישום הפטנט. היתכנות עסקית היא אחד השלבים הבסיסיים והחיוניים בפיתוח כל מוצר באשר הוא, ובוודאי כאשר מדובר במוצר חדש שצפוי לחולל שינוי בשוק אבל רק לאחר שתושלם מלאכת התכנון והפיתוח כמובן.

איך לרשום פטנט בישראל

רשם הפטנטים הוא זה שמאשר את הבקשה שלכם, אבל כדי שהאישור יגיע עם מינימום התנגדויות והפתעות, ובזמן הקצר ביותר, כדאי לשקול היטב כל צעד ולוודא שאתם פועלים על פי כל כללי המשחק. בין השאר תידרשו להוכיח כי הרעיון שלכם אכן חדשני, ושלא היה מי שחשב על זה קודם. תצטרכו להגיש שרטוטים מפורטים ולהציג את הרעיון, את המנגנון שאתם מציעים ואת ההשפעה הצפויה. למרבה המזל אתם ממש לא צריכים לעשות את זה לבד. צוות מוביל של עורכי פטנטים עתירי ניסיון ילווה אתכם בדרך הזו כדי למנוע טעויות ולייעל את התהליך. בסוף המסלול תהיו ערוכים ומוכנים למשימה הבאה – פיתוח המוצר שלכם, והכנתו לשיווק ולמכירה.
חייגו אלינו יצירת קשר