רעיונות יש לכולנו, ובשפע, אבל במקרים רבים רעיון מוצלח במיוחד עשוי להפוך לפטנט רווחי הרבה יותר. אלא שכדי להגיע לשם נדרש תהליך לא קצר ולא מאוד פשוט, כזה שעשוי לעלות גם לא מעט כסף. אז רגע לפני שאתם בונים אבטיפוס, ממלאים טפסים ומחכים לאישור של משרד הפטנטים, כדאי להבין כמה עולה לרשום פטנט ואיך התהליך הזה אמור להתנהל.

לפני הכול: בחינת השטח

כל בעל עסק יודע שלפני היציאה לדרך הוא נדרש להכיר את השוק, את הלקוחות ואיך לא – גם את המתחרים. כשמדובר בתכנון פטנט המציאות לא שונה, ולמעשה כאן יש למחקר הזה חשיבות רבה עוד יותר. כדי להגיש בקשה להכרה בפטנט שלכם תצטרכו לוודא שהוא אכן ייחודי וחדשני, ושאתם הראשונים שזיהיתם הזדמנות פז. מומלץ לבצע את השלב הזה באמצעות גורם מוסמך ומיומן כדוגמת חברת Top Patents, שכן זהו הצעד הבסיסי ביותר, עליו נשען התהליך כולו. רצוי לזכור שכבר בשלב הזה נכנסות העלויות לתמונה, אז כשאתם מחשבים כמה עולה לרשום פטנט, זכרו שהשירות המקצועי יעלה לכם כסף, וככל שיידרשו מאגרי מידע בתשלום, הם ייכנסו לתקציב שלכם.

הכנת הבקשה עצמה

אחרי שהבטחתם לעצמכם בלעדיות והוכחתם שאתם יזמים חדשניים ומבטיחים, הגיע הזמן להתמודד עם האתגר המורכב הבא: הגשת הבקשה. כדי להבין כמה עולה פטנט חשוב לזכור שעריכת הבקשה צריכה להתבצע בליווי משרד המתמחה בתחום, כאשר מחיר התהליך תלוי מאוד בהמצאה שלכם ובמורכבות שלה. עורכי הפטנטים ילוו אתכם משלב העריכה ועד להגשת הבקשה במדינות הרלוונטיות, במקביל או בשלבים, וכאן ייכנסו לתחשיב שלכם גם אגרות רשמיות המשתנות בין מדינות.

תוספות ודרישות מיוחדות

אם אתם מנסים לחשב כמה עולה לרשום פטנט כדי להיערך כלכלית למהלך הזה, רצוי להכניס לחישובים גם תוספות שעשויות להידרש ככל שבוחני הבקשה שלכם יבקשו מידע נוסף. אם תצטרכו להגיש מסמכים נוספים, להציג אבטיפוס או להגיב לטענות ולשאלות, הרי שיש לכך מחיר. גם לאחר שתקבלו את תגובת משרד הפטנטים ואת האישור המיוחד, תצטרכו לשלם אגרת חידוש שנתית. 

אז כמה עולה לרשום פטנט?

כפי שאפשר להבין, רישום פטנט כרוך בעלויות שונות וקשה לקבוע מספר אחד שרירותי מבעוד מועד. מורכבות ההמצאה, אורך התהליך והאגרות השונות, כל אלה משפיעים על השאלה כמה עולה לרשום פטנט. עם הליווי המקצועי של Top Patents תדעו שיש מי שחוסך לכם זמן, בירוקרטיה, עיכובים וגם עלויות רבות, וזוהי ללא ספק הדרך הטובה ביותר לצאת למשימה הזו. אם יש לכם רעיון שיכול להפוך לפטנט בלעדי כדאי להבין עד כמה הוא באמת משתלם, כמה זה עשוי לעלות לכם ובעיקר – איך עושים את זה נכון כדי להימנע מתהליך מפרך ויקר שלא לצורך.
חייגו אלינו יצירת קשר