מסתובבים ביננו לא מעט יזמים וממציאים, חלקם כבר העזו לנסות בעוד אחרים ממשיכים להשתעשע במחשבה שביום מן הימים יהפכו את הרעיונות שלהם למוצרים רווחים במיוחד. יש לא מעט סיבות ללבטים ולהחלטה לדחות את היציאה לדרך, ובמקרים רבים נדמה שהסיבה העיקרית היא ההבנה כי לצעד כמו רישום פטנט עלות לא מבוטלת. אז נכון, הצעד הזה עומד לעלות לכם כסף, אבל אם תפעלו נכון ותדעו להיערך לקראת המהלך הזה, תוכלו לעשות את זה כמו שצריך ולתכנן את הצעדים הבאים שלכם, גם ברמה הכלכלית. מאיפה מתחילים? הנה כמה נקודות למחשבה, רגע לפני שאתם מכינים את הניירת.
 

רישום פטנט – עלות התהליך שמצפה לכםחשוב להבין כי לכל המצאה ורעיון יש מחיר משלה, ובוודאי קשה למצוא מחירון אחיד וקבוע שיגדיר כמה אמור לעלות הפטנט הייחודי שלכם. בנוסף כדאי לזכור שישנן דרכים שונות לעשות זאת, ויש מי שיעדיף להתמקד בפטנט מקומי בלבד או לצאת לשווקים אחרים ולרשום את הפטנט גם במדינות זרות. באופן טבעי יש הבדל מהותי בין צעדים אלה, כאשר בעבודה מול רשם הפטנטים תידרשו לשלם אגרות שונות, ואגרות אחרות יידרשו מול מדינות ורשויות אחרות. לכן מומלץ להבין מה באמת נכון לכם, מה המטרות שלכם ומה הצעדים המרכזיים שלכם. כך תוכלו להיערך כלכלית בצורה טובה הרבה יותר.
 

לפני רשם הפטנטים – אילו שירותים דרושים?כדי להבין את העלויות לעומק יש לבחון את השירותים הדרושים לכם בתהליך העבודה, כאשר רשם הפטנטים הוא רק פיסה אחת בפאזל. למשל, בשלב ההתחלתי יש לבצע חיפוש יסודי כדי לוודא שאין המצאות דומות, ובעיקר כדי להבטיח שהפטנט שלכם אכן מקורי וחדש. גורם מקצועי ומיומן יוכל לעזור לכם ולהגיע למאגרי המידע הרלוונטיים, ורק לאחר שתוודאו שיש לכם רעיון יצירתי שאיש לא חשב עליו קודם, תוכלו להמשיך לשלבים הבאים. שלבים אלה כוללים את עריכת הפטנט עצמו, הגשתו לגורמים השונים (בארץ או בחו"ל), לפעול על פי ההנחיות של כל אחד מהם ולעמוד בתשלומי האגרות שייקבעו, כל אחת על פי דרישותיה כמובן.
 

אז כמה עולה לרשום פטנט בישראל?לצורך רישום פטנט עומדות לפניכם אפשרויות שונות, בין אם תעדיפו לרשום פטנט בישראל בלבד, בארה"ב או במקומות אחרים בעולם. לכל החלטה יש תג מחיר משלה, וכדי שתוכלו להעריך את העלויות באופן מדויק יותר כדאי לפנות כבר עכשיו לחברת Top Patents. הצוות המנוסה ישמח לעמוד לשירותכם עם ליווי מקצועי מאוד, לבחון את הפטנט לפרטי פרטים, להכין את החומרים הדרושים להגשת הבקשה ולפעול למען מטרה אחת בלבד, והיא ההצלחה שלכם. כך תוכלו לדעת כמה עולה לרשום פטנט בישראל, איך אפשר להיערך כלכלית והאם הצעד הזה ישתלם לכם גם בטווח הקצר – ובעיקר בטווח הארוך.
חייגו אלינו יצירת קשר