יש לכם רעיון מדליק ויצירתי, אתם בטוחים שהוא ישנה את העולם או לכל הפחות יסגור לכם את המינוס בבנק ויאפשר לכם ליהנות מרווחים לא רעים בכלל. בשלב הזה לא מעט יזמים מחליטים להתחיל לרוץ. הם שוברים את קופת החיסכון, מבקשים הלוואה מהבנק, מגייסים עובד או שניים ומתחילים לתכנן את שלבי הפיתוח של המוצר. הם לא עוצרים כדי לבדוק האם אכן מדובר ברעיון מקורי או לכל הפחות, האם מדובר במוצר שמישהו אחר לא רק חשב עליו קודם – אלא גם קיבל עליו הכרה כפטנט. אלא שבמקביל פועלים יזמים אחרים בזהירות רבה יותר. הם מבצעים סריקת פטנטים ובודקים האם ייתכן כי משרד הפטנטים הכיר בהמצאות אחרות, דומות, מה שבהחלט ישפיע על קבלת ההחלטות שלהם. אז לפני שאתם יוצאים לרוץ, מה בכל זאת כדאי לעשות?
 

לפני עריכת פטנטים – בודקים את השטח

 

אז נכון, אם יש לכם רעיון גדול ומקורי, ובוודאי אם מדובר ברעיון שיכול להבטיח לכם הכנסות יפות לאורך הדרך, אין ספק שזה הזמן להתחיל לעבוד עליו, ויפה שעה אחת קודם. עם זאת, עריכת פטנטים היא משימה מורכבת שדורשת השקעה רבה, לא מעט זמן וגם כמות משאבים מכובדת למדי. לכן מומלץ להקדים ולבצע סריקת פטנטים יסודית בליווי חברה מקצועית ובעלת ניסיון. כך ניתן יהיה לבחון את השטח, לפשפש במאגרי המידע ולוודא שהמיזם שלכם לא מפר פטנטים קיימים, ושהוא אכן מקורי וחדשני כפי שנדמה לכם. רק לאחר שתשלימו את השלב הזה בהצלחה תוכלו להמשיך קדימה, ולעבור בצורה יעילה וחכמה הרבה יותר.
 

סריקת פטנטים חוסכת לכם הרבה כסף

 

מעל לכל, סריקת פטנטים היא צעד נבון ברמה הכלכלית. אם נחזור אל הנקודה ממנה התחלנו, הרי שהיזם שפותח בריצה מהירה לעבר המוצר הסופי משקיע לא מעט כסף. הוא משלם שכר לעובדים, רוכש חומרים וציוד ובאופן כללי נקלע להוצאות גבוהות למדי על פיתוח מוצר, רק כדי לגלות שמדובר בפטנט מוכר. מנגד, בעבודה נכונה ותכנון מדויק של הצעדים שלכם תוכלו לחסוך משאבים רבים ולהתנהל בצורה מחושבת וטובה יותר. עריכת פטנטים היא לא ריצה ל-100 מטרים אלא מרוץ שמחייב מאיתנו חלוקה יעילה של אנרגיה. 
 

עריכת פטנטים – יוצאים לדרך

 

בעזרת הצוות של Top Patents תוכלו לדעת בדיוק מה צריך לעשות, מאיפה מתחילים, איך פונים אל משרד הפטנטים ומה הצעדים הדרושים כדי להגיע אל היעד. זוהי הדרך לצמצם סיכונים, לחסוך בעלויות ולהימנע גם מתביעות אפשריות מצדם של בעלי פטנטים. עריכת פטנטים והתנהלות תקינה מול משרד הפטנטים הם צעדים חשובים שיעניקו לכם ראש שקט וכוח משמעותי הן בתהליך גיוס המשאבים והן ביצירת יתרון יחסי בשוק שבו יש לכם מוצר ייחודי שאיש לא יכול להעתיק מכם.

חייגו אלינו יצירת קשר