הישראלים אמנם אוהבים להמציא המצאות, לאתר פתרונות יצירתיים לבעיות עתיקות יומין ובאופן כללי לייצר מוצרים חדשים. במקרים רבים עולה השאלה האם מדובר בהמצאה חדשנית ומפתיעה במיוחד, ועמה מגיעות עוד כמה שאלות, כמו איך לרשום פטנט והאם הצעד הזה בכלל משתלם. על השאלות הללו ננסה לענות.
 

לפני רשם הפטנטים – מה זה בכלל פטנט?

 

לפני שנבין האם כדאי לרשום פטנט, איך עושים את זה ומאיפה מתחילים, כדאי להבין את משמעות המושג הגדול הזה. יכול מאוד שיש לכם המון רעיונות נהדרים למוצרים שאף אחד לא חשב עליהם קודם (לפחות כך נדמה לכם) או לשדרוגים קטנים שיספקו מענה מושלם לבעיה קיימת. אם זהו אכן רעיון מקורי עם פיתוח בלתי רגיל, אתם יכולים להגיש בקשה לרישום פטנט, ואם הבקשה תאושר תוכלו ליהנות מהגנה משפטית על הרעיון – ובפרט על הפיתוח שמאחוריו. במילים אחרות, תהיה לכם בלעדיות על ההמצאה הזו ורק לכם תהיה הזכות החוקית למכור אותו, בין אם למשתמשי הקצה ובין אם לשחקנים גדולים בשוק שירצו נתח מהעוגה.
 

השאלה המתבקשת – האם לרשום פטנט?

 

התשובה לשאלה הזו בדרך כלל פשוטה מאוד, והיא בהחלט חיובית. אם יש לכם פתרון מצוין לצורך אמיתי או מוצר שיכול לשנות את הרגלי הצרכן או את אופן השימוש במערכת מסוימת, למשל, אין כל סיבה להיכנס לשוק כשהמתחרים שלכם אורבים בפתח. אם רשם הפטנטים יכיר ברעיון שלכם כמקורי וחדשני, תוכלו ליהנות מבלעדיות ולקצור את הרווחים בעצמכם – בלי לחלוק אותם. אם כן, המשימה הראשונה והחשובה מכולן היא לא גיוס כוח אדם או רכישת חומרי גלם וטכנולוגיות יקרות. במקום, בדקו האם הרעיון שלכם באמת יחיד מסוגו והאם ייתכן שמישהו בכל זאת חשב עליו קצת לפניכם. עורך פטנטים מיומן יידע לעזור לכם לבחון את השטח ולבצע סריקת פטנטים מוקדם.
 

אז איך לרשום פטנט?

 

אחרי שווידאתם שיש לכם מוצר או רעיון עם המון פוטנציאל, הגיע הזמן לצאת לדרך. כדי לרשום פטנט תצטרכו להגיש בקשה רשמי, ומומלץ לעשות זאת בליווי אנשי מקצוע מיומנים וחברה המתמחה בתחום, כמו חברת Top Patents עתירת הניסיון. בתהליך הזה תכינו שרטוטים ותיאורים, מסמכים ואישורים, וכן תשלמו את האגרות הנדרשות כדי להבטיח הליך תקין ומסודר ככל האפשר. ככל שתסבירו את הרעיון שלכם בצורה ברורה ואפקטיבית יותר, כך יגדל הסיכוי שגם רשם הפטנטים יכיר ביתרונות האדירים שיש לכם להציע. זה כל מה שצריך כדי לרשום פטנט ולהתחיל להרוויח.

איך לרשום פטנט בצורה טובה?

 

בשורה התחתונה, עם ליווי מקצועי תוכלו לתכנן את המהלכים שלכם בצורה טובה ויעילה מאוד. כדי לרשום פטנט ולעשות את זה נכון, ודאו שאתם נעזרים באנשי מקצוע מנוסים שמכירים היטב את התחום, את הטריקים הקטנים ואת הסודות הגדולים. כך תגיעו אל היעד עם פטנט רשום והזדמנות להגשים את החלום.

חייגו אלינו יצירת קשר