שנת 2020 ממשיכה במגמה ברורה של שני העשורים האחרונים בכל הנוגע להמצאת פטנטים וחידושים במגוון רחב של תחומים. 
נושא עריכת פטנטים והתהליך הארוך והמורכב של איך לרשום פטנט צופן בתוכו בסופו של דבר את האפשרות להנגיש לעולם מוצר או רעיון שיש בו להוות שינוי משמעותי ולהתוות דרך לקראת פטנטים ושינויים נוספים בעתיד.
 

פטנטים בתחום הביטחון


ישראל באופן טבעי הפכה לאומה מובילה בתחום הביטחון. המציאות הביטחונית המלווה את המדינה מאז הקמתה הביאה את משרד הביטחון להקים ולקדם במסגרתו גופים רבים העוסקים תדיר ביצירה של פטנטים בתחום הביטחון. 
לצד אותן מסגרות רשמיות של משרד הביטחון, ישנם בישראל מוחות רבים ומבריקים אשר פועלים גם כן לחדש ולהמציא פטנטים בתחום הביטחון.המצאת וסריקת פטנטים אלו מאפשרים לכוחות צבא לקבל תמונה מדויקת יותר בשדה הקרב, בין אם מדובר על החייל הבודד שעליו ציוד טכנולוגי המאפשר לו לקבל נתונים בזמן אמת ועד מפקד הגדוד שיחד עם קצין המודיעין נעזר בלא מעט פטנטים על מנת לקבל תמונת מצב מדויקת לנעשה במרחבי הקרב עליהם הוא אחראי.
 

פטנטים בתחום ההצלה והחירום


בתחום החירום וההצלה לאלמנט הזמן משמעות קריטית ביכולת להציל חיים. לוחמי אש, למשל, יודעים לומר עד כמה משמעותית יכולתם לתת מענה בתוך דקות באירוע חירום שהחל מתגלגל. מלבד הגעתם לנקודה בזמן הקצר ביותר, עושים כיום לוחמי אש וכוחות הצלה נוספים שימוש בטכנולוגיות שמקצרות את זמן התגובה והטיפול.
אלו העמלים על פיתוח פטנטים בתחום ההצלה והחירום פועלים על פיתוח של מוצרים שניתן לתפעלם בזמן קצר של שניות, בפיתוח מוצרים שכל הדיוט יוכל לתפעל וביכולת להפוך טכנולוגיות אלו לזמינות וזולות. 
אחד מהפטנטים שנולדו בישראל בתחום ההצלה נוגע לשימוש בתחבושת המשמשת כוחות הצלה ולוחמים. התחבושת, לעומת קודמותיה, אינה מפעילה לחץ על המקום הפגוע והפטנט שלה מבוסס על כך שבתחבושת קיים חומר מהונדס העשוי צלולוזה שהוא סוג של סוכר. אותו חומר הופך בעת החבישה לג'ל המסייע בקרישת הדם, כשלו גם תכונות המסייעות לו לחבור לזרם הדם, להתחבר למקור הדימום ובכך להביא לעצירה שלו. 
השימוש בתחבושת אינו מצריך הפעלת לחץ מצד החובש והיא פשוט מושמת בקלות על האזור הפגוע כשהיא עצמאית חוברת לאזור שנפגע. התחבושת קלה להסרה בהמשך בעת הגעת הפצוע לטיפול בבית החולים, היא איננה פוגעת בכלי דם אחרים סביב וגם ללא הסרתה היא תדע להתמוסס לבד באותו תהליך מוכר של תפרים ביולוגים מומסים.
 

פטנטים בתחום התעשייה


תחום נוסף ורחב הנהנה מפיתוח של פטנטים רבים בישראל ובמדינות מערביות הוא תחום התעשייה. מפעלי תעשייה שונים שואפים על הזמן להביא לייעול מרבי של העבודה. בכך מתאפשר להם לצמצם את זמני הייצור, לשנע סחורה בצורה קלה ונוחה יותר וכמובן להבטיח עם אותם פטנטים את בטיחותם של עובדי התעשייה.
חייגו אלינו יצירת קשר