מדי שנה יוצאים לשוק אלפי מוצרים חדשים. בחלק מהמקרים מדובר בגרסה מחודשת למוצר קיים, ובאחרים במוצר שעדיין לא הכרנו. בין המוצרים החדשים הללו אפשר למצוא גם לא מעט פטנטים או מוצרים שמתבססים  על פטנטים מוכרים ורשומים. היתרון המרכזי של הפטנטים הללו ברור: המצאת פטנט פירושה קבלת בלעדיות מוחלטת על השימוש ברעיון או בפיתוח הרשומים. בין אם מדובר בקוד מורכב, בנוסחה חדשה לפיתוח מוצר מוכר או לרכיב שאמור להתמודד עם ליקויים שהתגלו בטכנולוגיות קיימות – הפטנטים הללו קריטיים, והשימוש הבלעדי בהם מעניק יתרון תחרותי ברור לממציאים וליזמים.

מה צריך לדעת על פיתוח פטנטים?

אם המצאת פטנט היא הזדמנות לייצר יתרון תחרותי מובהק ושליטה בלעדית על הפיתוח, הרי שזה בדיוק הזמן להשקיע בפיתוח הרעיון שלכם. עם זאת, חשוב גם להבין איך מתבצע תהליך של פיתוח פטנטים, שכן מדובר בתהליך שעשוי להימשך זמן לא מבוטל, וגם לגבות מכם מחיר. מתשלום אגרות ועד הליווי המקצועי של עורך פטנטים מקצועי, רישום פטנטים הוא צעד שטומן בחובו פוטנציאל עסקי אדיר, אבל כדאי להיכנס לתהליך הזה בעיניים פקוחות ובליווי אנשי המקצוע הטובים ביותר, לרבות מעצבי מוצר, עורכי פטנטים, מהנדסים או מתכנתים שיכולים להפוך את הרעיון המופלא למוצר ממשי.

רישום פטנטים – הצעד הראשון

כל תהליך רישום פטנט מתחיל במחקר מעמיק. השלב הזה חיוני גם עבורכם וגם לטובת התהליך הבירוקרטי הסבוך אליו אתם עומדים להיכנס. הרעיון כאן פשוט: לצורך רישום פטנטים אתם צריכים להוכיח שאף אחד אחר לא עשה את זה קודם. יכול להיות שהרעיון שלכם מצוין וגם ייתכן שהוא עדיין לא ממש קיים בשוק, אבל אם מישהו חשב על זה רגע לפניכם וכבר נמצא בתהליך הרישום, כדאי לדעת מראש ולחסוך זמן יקר. חוץ מזה, תצטרכו להוכיח לרשם הפטנטים שאתם באמת הראשונים שעובדים על הפיתוח הזה. המחקר הזה הוא אחד הכלים הבסיסיים והחשובים שעומדים לרשותכם.

המצאת פטנט חדש

אם התעוררתם באמצע הלילה עם הברקה, זיהיתם פתרון יעיל לצורך טכנולוגי או פיתחתם מוצר שכמוהו עדיין לא נראה בשוק, בהחלט ייתכן שישתלם לכם לבצע רישום פטנטים באופן מסודר ורשמי. זו ללא ספק דרך נהדרת להשיג בלעדיות ולהיכנס לשוק עם יתרון ברור. עם זאת, המצאת פטנט מחייבת תכנון מדויק ועבודה מסודרת על פי כל כללי המשחק. צוות Top Patents, שליווה יזמים וממציאים רבים לאורך השנים, נמצא כאן כדי לעזור לכם להבין האם יש לכם פטנט ביד, מה הסיכוי שלו להצליח ואיך בכלל רושמים אותו בצורה נכונה ויעילה. אם תעשו את זה נכון מהצעד הראשון תבטיחו לעצמכם פטנט רשום ומוכר שעשוי להניב פירות בהמשך הדרך. 

חייגו אלינו יצירת קשר