הם אולי נראים לנו מובנים מאיליהם, אבל המוצרים שנמצאים סביבנו ממש לא כאלה. מהרגע שבו העלה היזם את הרעיון לראשונה ועד לרגע שבו גיהצתם את כרטיס האשראי וקיבלתם את המוצר בתמורה, סביר להניח שהיו כמה וכמה מודלים אפשריים. הם תוקנו, לוטשו, שופרו ועוצבו מחדש. אם נשמע לכם שמדובר בתהליך מורכב למדי, אתם לא לגמרי טועים. אלא שיש לו חשיבות עצומה: מוצר המעוצב בקפידה ומתוך התמקדות בחוויית המשתמש ובפשטות התפעול, זהו בדיוק המוצר שיעשה את העבודה. מי שעומד מאחורי הוא מעצב מוצר מנוסה ומיומן, זה שבלעדיו יהיה לכם אולי מנגנון מאוד מתוחכם, אבל לא בטוח שהלקוחות יראו את זה.

המטרה המרכזית – משתמש הקצה

נניח שיש לכם רעיון מקורי למוצר שישנה את איכות החיים של המשתמשים, יספק מענה לצורך מסוים או ישנה לחלוטין את ההתנהלות שלהם בתחום כזה או אחר. רעיונות כאלה ראינו לא פעם, ממכשירי הטלפון החכמים ועד לגאדג'טים חדשניים או אפליקציות ייחודיות. אלא שהרעיון לא תמיד מספיק והסיבה הפשוטה לכך היא שבסוף תהליך הייצור (או הפיתוח) אמור המוצר למשוך תשומת לב, ולהניע לקוחות לנסות – ולקנות. כאן בדיוק נכנס לתמונה מעצב מוצר, זה שהופך את הרעיון הטכני למוצר חווייתי שקל לתפעל ונוח להשתמש בו.

עיצוב המוצר משפיע על המכירות

ככלל, מעצב מוצר פועל כדי לשפר את המוצר עד כמה שאפשר כדי למשוך את תשומת לבם של הלקוחות. גם אם המנגנון עצמו עדיין מסורבל או מורכב יחסית, העיצוב הנכון עדיין יתרום באופן משמעותי למכירות. זאת משום שהמראה חשוב לא פחות מהמנגנון עצמו, ובתכנון מדויק אפשר להגיע אל קהל היעד בזכות עיצוב אטרקטיבי או מסקרן. אם כן, גם אם נדמה לכם שההמצאה המקורית שלכם היא הדבר הגדול הבא, אל תשכחו שגם הכלי היעיל והפרקטי ביותר צריך מעטפת מתאימה ואת המראה הנכון. צוות Top Patents ילווה אתכם גם בשלב הזה, כמו בכל שלב לאורך הדרך – משלבי התכנון המוקדמים ביותר ועד לשלבים הסופיים בפיתוח.

איך בכלל בוחרים מעצב מוצר?

בארגוני ענק מעצב מוצר הוא חלק בלתי נפרד מהצוות, בוודאי כשהצוות גדול למדי. אלא שבפועל, ממציאים רבים מוצאים את עצמם לבד במגרש. הם צריכים להתמודד עם הפיתוח והתכנון, עם גיוס כוח האדם ועם ניהול תהליך רישום הפטנט. למרבה המזל גם הם יכולים לעבוד עם מנהל מוצר מיומן, מנוסה ובעיקר מקצועי מאוד. המעצב יציע רעיונות משלו לאופן הצגת המוצר ולאורך הדרך יציג מודלים ודגמים שעליהם ניתן לעבוד, ואשר אותם ניתן להמשיך ולפתח. אם המטרה שלכם היא לחשוף לעולם מוצר חדשני באמת, זכרו לתת דגש גם לעיצוב שלו. חברת Top Patents תעזור לכם להגיע אל המטרה הזו עם ליווי מקצועי מהשורה הראשונה – עד להשקת המוצר.
חייגו אלינו יצירת קשר