אנשים יצירתיים ומקוריים מסתובבים ביננו, ויש להם לא מעט רעיונות מוצלחים במיוחד. חלקם אף פועלים להגשמת החלום והם עושים את הדרוש כדי להפוך רעיון או חלום – למציאות רווחית למדי. הליך רישום פטנט הוא כמובן הצעד הראשון מבחינתם, ואין ספק שמדובר בהליך מורכב ויקר שמחייב תכנון, מקצועיות, דיוק והמון סבלנות. בסופו ההשקעה תשתלם כשיתקבל אישור שיעניק לכם למעשה בלעדיות למשך שני עשורים, זמן שבו תוכלו לקצור את הפירות ולהרוויח לא מעט. עם זאת, הפטנט עצמו איננו מספיק, וכדי להגיע אל היעד ולהרוויח מההמצאה הם מחליטים לבצע מכירת פטנטים.

רשם הפטנטים – המקום שבו הכול מתחיל

כפי שהזכרנו, מכירת פטנטים אפשרית רק לאחר קבלת אישור רשמי המכיר בפטנט שלכם, ולצורך כך נדרש אישור של רשם הפטנטים. בדרך להשגת המטרה הזו תצטרכו לעמוד בכל הדרישות והתקנות, לשלם את האגרות הנדרשות וכן לבצע סריקת פטנטים מעמיקה שתוכיח את המקוריות והחדשנות שלכם. במידה ותעשו את זה נכון תקבלו את ההכרה המיוחלת, עם רישום פטנט שמעניק לכם כוח רב מול הלקוחות שלכם, ובעיקר מול המתחרים.

איך מתבצעת מכירת פטנטים?

אם לאחר קבלת הפטנט החלטתם למכור אותו, זהו צעד לא מפתיע ואף מתבקש. כך ניתן לקבל החזר על ההשקעה, שהיא השקעה משמעותית מאוד כבר מהצעד הראשון. ככל שתפעלו בצורה נכונה ומסודרת מהצעד הראשון, תישארו ממוקדים במטרה ותיעזרו בצוות המקצועי והמיומן ביותר שיעמוד לרשותכם, כך תוכלו להגיע לשלב הזה בצורה טובה, מהירה ומדויקת יותר. כך גם תוכלו להמשיך הלאה לשלב המכיר, לקבוע את מחיר הפטנט וליהנות מרווח משמעותי. רבים וטובים עשו זאת קודם בכל תחום אפשרי, מההייטק ועד עולם המזון והמשקאות.

רישום פטנט – ורישיון למכור

הדרך הטובה ביותר להרוויח היא לבצע רישום פטנט, לקבל את ההכרה המיוחלת – ולמכור את התוצר. כך יכולים הממציאים ליהנות מהזכות שלהם כבעלים, להעניק רישיון שימוש לאחרים או להחליט למכור את המוצר לגמרי לבד, ובאופן בלעדי כמובן. כל אחת מהדרכים הללו יכולה להיות טובה ורווחית, אבל כדי להגיע אל היעד הזה חשוב לקבוע מטרות ברורות, לתכנן את הדרך ולהגיע אל היעדים כשאתם יודעים בדיוק מה צפוי לקרות. במילים אחרות, בחינת היתכנות היא צעד קריטי בשלב הראשון, והגורם המקצועי שילווה אתכם בתהליך יוכל לעזור לכם להבין האם המהלך המתוכנן אכן משתלם, ואיך באמת נכון לפעול כדי להפיק את המקסימום מהתהליך כולו.

ליווי מקצועי בהליך רישום פטנט

קבלת ההכרה של רשם הפטנטים או מכירת פטנטים הם צעדים משמעותיים, אבל כדי להגיע אל היעדים הללו מומלץ להיעזר באנשי המקצוע המובילים כבר בראשית הדרך. חברת Top Patents מציעה לכם את כל הכלים המקצועיים, הידע והניסיון הדרושים כדי שתוכלו להבין מה האפשרויות שלכם, מה נדרש מכם ואיך אפשר לעשות את זה נכון, עם מינימום טעויות.

חייגו אלינו יצירת קשר