אין לך ספק שהרעיון הגדול שלך יכול לחולל שינוי גדול, ובאופן כללי ברור לך שזה יהיה הלהיט הגדול הבא. כולם ידברו עליו, כולם ירצו להשיג אותו והביקוש האדיר יתבטא, כמובן, גם ברווחים שיגיעו ישירות לחשבון הבנק שלך. אלא שכדי להגיע אל נקודת הסיום הזו מצפה לך דרך ארוכה למדי. היא כוללת ניהול הקשר מול משרד הפנטנים, פיתוח אב טיפוס וגם גיוס משקיעים שיעזרו לך לממן את המהלך המורכב והלא-זול. אז מאיפה מתחילים ומתי פונים למשרד הפטנטים?
 

ההבדל בין פטנט לזכויות אחרות


פטנט הוא מושג בסיסי וחשוב מאוד בעולם הגדול והמורכב המוכר לנו בשם "קניין רוחני". המשמעות מאחורי צמד המילים הזה פשוטה למדי, והיא מתייחסת לזכויות שיש לנו על נכסים בלתי מוחשיים. למעשה, פטנט הוא זכות משפטית אותה ניתן לקבל על המצאה מסוימת, בין אם מדובר במוצר חדשני ומיוחד במינו ובין אם מדובר בתהליך ייצור מסוים או בפיתוח טכנולוגי מקורי. חשוב לזכור כי גם לאחר קבלת האישור המיוחל של משרד הפטנטים תתקבל ההגנה המשפטית לזמן מוגבל בלבד, אך בזמן הזה הזכויות על הפיתוח נמצאות כולן בידיים שלכם. לסקרנים נציין כי זכויות אחרות על נכסים כוללות סימן מסחרי או זכויות יוצרים למשל, והן שונות במהותן מהזכות המשפטית שניתנת על פטנט.
 

לפני שפונים אל משרד הפטנטים


הדרך להשגת הפטנט מתחילה הרחק ממשרד הפטנטים, מול מסך המחשב ולוח התכנון שלכם. בשלב הראשון כדאי לוודא שהרעיון המלהיב שלכם הוא אכן רעיון שונה, ייחודי ובעיקר מקורי. יכול להיות שמישהו בכל זאת חשב עליו קצת קודם, שמישהו אחר כבר ביקש (וקיבל) את הפטנט ובאופן כללי שהתוכניות הגדולות שלכם לפתח מוצר שאף אחד לא שמע עליו קודם – הן בכל זאת תוכניות שאפתניות למדי. למעשה, איתור פטנטים דומים הוא צעד קריטי וחשוב לעשות זאת לפני שאתם מגישים בקשה, עובדים על פיתוח אב טיפוס בעלות גבוהה מאוד ובוודאי שכדאי לעשות זאת לפני שאתם יוצאים לסבב של גיוס משקיעים.
 

פיתוח אב טיפוס וגיוס משקיעים – ליווי מקצועי


אחרי שבחנתם לעומק את השטח וסרקתם פטנטים והמצאות אחרות, תוכלו להמשיך קדימה אל השלבים הבאים. חשוב לציין שאתם ממש לא צריכים להתמודד עם זה לבד, ועם הניסיון הרב של צוות Top Patents יש מי שיערוך עבורכם את הסקר היסודי והמעמיק ביותר, וגם יעזור לכם לתכנן את הצעדים הבאים שלכם. זוהי נקודה חשובה מאוד, שכן פיתוח אב טיפוס או גיוס משקיעים הם שלבים שמחייבים תשומת לב רבה לכל פרט קטן, וככל שתפעלו בזהירות ובשיקול דעת תוכלו לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי ללוות, לייעץ ולייעל את תהליך העבודה כולו, כבר מהצעדים הראשונים שלכם.
חייגו אלינו יצירת קשר