בישראל ובעולם יש לא מעט ממציאים. אלה הם אותם יזמים עם רעיונות חדשניים וחלומות גדולים, אלה שמאמינים שיוכלו לחולל שינוי של ממש. את חלקם אנחנו מכירים היטב, ואנחנו זוכרים מי המציא את  הטלפון, את המחשב ואפילו את נורת החשמל. גם היום, כשנדמה שאין עוד המצאות חדשות שאיש לא חשב עליהן קודם, משרד הפטנטים עובד קשה למדי. עוד ועוד ממציאים פונים אל המשרד בבקשה להכיר ברעיונות שלהם כפטנטים ייחודיים שמעניקים להם בלעדיות בשוק התחרותי. אם גם לכם יש רעיון כזה רצוי שתכירו את הגוף שיחליט האם אתם צודקים, והאם להמצאה שלכם יש כוח אמיתי שיכול להניב לכם גם הכנסה לא רעה.

עריכת פטנטים והגשתם למשרד

כדי ליהנות מיתרון תחרותי מובהק ולקבל הכרה בזכותכם הבלעדית לפתח את המוצר או את הקוד שברשותכם, עריכת פטנטים מחייבת ליווי מקצועי ועבודה נכונה מול משרד הפטנטים. בתהליך הזה תגישו בקשה רשמית ומסודרת לגוף שמגן על הקניין הרוחני באמצעות רישום פורמלי של פטנטים וסמלי מסחר, למשל. אם תפעלו נכון ותוכיחו שאתם לא פוגעים בזכויותיהם של ממציאים אחרים תוכלו לעבור לשלב הבא, ועם האישור המיוחל תפתחו את המוצר שלכם – או תמכרו את הזכויות עליו לכל המרבה במחיר. זוהי ההזדמנות שלכם להרוויח בגדול, אם רק תפעלו נכון.

משרד הפטנטים – מחלקות עיקריות

בעבודה עם עורך פטנטים מיומן תוכלו להגיש בקשה להכרה בפטנט שלכם במחלקה הרלוונטית, כאשר מחלקת הפטנטים של המשרד היא אחת מכמה מחלקות עיקריות הפועלת בו. כך ניתן להגיש בקשה להכרה בסימן מסחר או להגיש בקשה להכרה בינלאומית בפטנט שלכם. המחלקה המשפטית היא זו שאמונה על בחינת הבקשות במטרה להבטיח ליזמים הגנה מלאה על זכויות הקניין הרוחני שלהם. באופן טבעי מדובר בגוף בירוקרטי ומורכב שבוחן כל פרט קטן לעומק, וכדי שתוכלו להתמודד בהצלחה מול הבירוקרטיה, הניירת, ההתנגדויות והמחלקה המשפטית רצוי להיעזר בגורם מקצועי ומיומן המנוסה בתכנון ועריכת פטנטים.

עריכת פטנטים – איך מתחילים?

אם כן, לצורך הגשה מסודרת ונכונה של הבקשה שלכם, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך פטנטים מנוסה ומיומן. למעשה, עריכת פטנטים מחייבת דיוק מרבי בכל פרט קטן ועבודה נכונה מול משרד הפטנטים, כדי לאפשר תהליך עם מינימום עיכובים והפתעות לאורך הדרך. אנשי המקצוע המרכיבים את צוות Top Patents הם בדיוק האנשים הנכונים להוביל אתכם בדרך הזה, עם ניסיון רב בביצוע סריקת פטנטים, בעריכת בקשות ובהתנהלות השוטפת מול משרד הפטנטים. כך ניתן לתכנן הליך יעיל מאוד, להגדיר מטרות ויעדים, להבין האם הרעיון שלכם באמת חדשני ומקורי, ואף להעריך את סיכויי ההצלחה שלכם לאורך הדרך. הידע והניסיון הללו הם שיצמצמו טעויות ויקדמו אתכם לעבר נקודת הסיום באופן הפשוט, הנכון והטוב ביותר.

חייגו אלינו יצירת קשר