אחד השלבים החשובים והבסיסיים ביותר בתהליך רישום הפטנט שלכם, הוא השלב שבו מתבצעת סריקת פטנטים. למשימה הזו יש משמעויות אדירות על התהליך כולו, ומשום כך זהו הצעד הראשון והמשמעותי שיכריע האם תקבלו את ההכרה בפטנט או לא. אלא שלצורך סריקת פטנטים תצטרכו לפעול ביסודיות ולהשתמש במקורות מידע רבים (ומורכבים יותר מגוגל). תצטרכו לתכנן אסטרטגיה ברורה, לזהות מאגרי מידע רלוונטיים וכן להשתמש בטכניקות החיפוש הטובות ביותר כדי להגיע אל התוצאות הטובות ביותר. למרבה המזל תוכלו לפנות בנושא אל המומחים, אלה המנוסים בכל שלבי הדרך, ובפרט בשלב הסריקה.

סריקת פטנטים אירופאיים ואמריקאיים

כאמור, סריקה היא צעד קריטי בתהליך עריכת פטנטים, ובתהליך הזה חשוב לבחון היטב את הפטנטים שאושרו בישראל – וגם ביעדים אחרים בעולם. פטנטים אירופאיים או בקשות שהוגשו באירופה אפשר למצוא במאגרי מידע שונים, לרבות באתר משרד הפטנטים האירופאי או באתר הארגון הבינלאומי לקניין רוחני. מאחר וארה"ב נחשבת לאחד המקורות המשמעותיים ביותר בתחומי החדשנות הטכנולוגיות, זהו ללא ספק יעד נוסף שחשוב לבחון. משרד הפטנטים האמריקאי מציג באתר שלו פירוט של כל הפטנטים המאושרים, וכאן ניתן אף לאתר פטנטים על בסיס מילות חיפוש מוגדרות.

עריכת פטנטים וסקירת המצאות ישראליות

ככלל, אין עדיין מאגר יחיד ומסודר בישראל שמאפשר לבצע סריקת פטנטים בחינם. במקורות שונים תוכלו לאתר רשימות חלקיות בלבד, וגם כאשר תשלמו אגרות במקומות שונים תתקשו לקבל את התמונה המלאה והמדויקת ביותר. אם כן, אפשר ואף רצוי להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בתכנון ועריכת פטנטים, וכשאתם מנסים לחשוב עלות רישום פטנט כדאי להוסיף לנוסחה שלכם גם את עלויות השימוש במאגרים השונים ואת הליווי המקצועי של עורך הפטנטים עתיר הניסיון והידע המקצועי. הליווי הזה הוא שיעזור לכם להגיע אל כל המידע שאתם צריכים לפני שתמשיכו בתהליך ותגישו בקשה לקבלת הכרה בפטנט, זה שאתם בטוחים שהוא חדשני ומהפכני – אבל בהחלט ייתכן שמישהו אחר חשב עליו קודם.

סריקת פטנטים היא צעד קריטי

כפי שאתם מזהים בשלב הזה, סריקת פטנטים היא שלב קריטי ומרכזי בכל תהליך של עריכת פטנטים ורישומם המסודר. זוהי דרך טובה להבין האם לפטנט שלכם יש סיכוי אמיתי לקבל הכרה ולהצליח, והיא הכרחית בתהליך משום שתידרשו להוכיח יצירתיות, מקוריות וחדשנות. חברת Top Patents עוזרת לכם להשיג את המטרות הללו עם צוות מקצועי ומנוסה מאוד, שיבצע עבורכם סקירה מעמיקה ויסודית מאוד לפני שתיגשו אל המלאכה ותתמודדו עם הבירוקרטיה. עבודה נכונה ומסודרת מהצעד הראשון היא כל מה שאתם צריכים כדי להימנע מטעויות, לייעל את התהליך ולהגיע אל נקודת הסיום: רישום פטנט שמבטיח לכם תוצאות מצוינות.

חייגו אלינו יצירת קשר