תהליך רישום פטנט עשוי להיות מורכב, ולמעשה – סביר מאוד להניח שהוא יהיה כזה. לאורך הדרך תידרשו להציג תכניות ברורות, לבנות אבטיפוס, להשיב על שאלות ולהגיב לטענות. תצטרכו להתמודד עם תשלומי אגרות ולחזור מפעם לפעם לשולחן השרטוט. אלא שיש שלב אחד בסיסי וחשוב במיוחד. זה השלב שבו אתם נדרשים לבצע סריקת פטנטים ובלעדיו תתקשו להמשיך קדימה אל השלבים הבאים. לכן חשוב להבין מה זה אומר, איך מבצעים סריקת פטנטים ומה עוד צפוי לכם בהמשך הדרך, אחרי שתוכיחו שהרעיון שלכם חדשני באמת.

סריקת פטנטים – משימה מאתגרת

ככלל, סריקת פטנטים היא משימה שדורשת עבודה מדויקת מאוד. בתור התחלה תצטרכו להגדיר באופן ברור את ההמצאה שלכם, את הרעיון שהגיתם או את התכנית שלכם לפיתוח מוצר או שירות חדשניים. בשלב הזה, בליווי המקצועי של Top Patents, תפעלו על פי אסטרטגיה ברורה לאיתור מאגרי המידע הרלוונטיים על פי שיטות חיפוש וטכניקות המותאמות לכל מאגר באשר הוא. אם נדמה לכם שגוגל הוא הכלי היחיד שעומד לרשותכם זה בדיוק הזמן לגלות שזה דווקא לא ממש נכון.

איך באמת מבצעים סריקת פטנטים?

כאמור, מנועי החיפוש ה"קלאסיים" (כמו גוגל) לא ממש מתאימים למטרה שעל הפרק. למעשה, כשאתם מחפשים פרסומים קודמים אתם נדרשים  לאתר לא רק את ההכרזה על פטנט כזה או אחר, אלא פרסומים כלליים הנוגעים למוצר או לשירות שלכם, גם אם אינם קשורים בהכרח למתן אישור על פטנט. ניתן לעשות זאת הן על ידי חיפוש כללי באתרי האינטרנט השונים והן על ידי שילובם של מאגרים מקצועיים יותר, לרבות מאמרים מדעיים וספרות רלוונטית מעולם התוכן. לחברת Top Patents גישה למגוון עצום של מאגרי מידע לצד פתרונות איתור וחיפוש ייחודיים משלה, ולכן ביצוע סריקת פטנטים עם צוות המומחים והמידענים שלנו הוא צעד חשוב.

סריקת פטנטים היא רק הצעד הראשון

כאמור, סריקת פטנטים היא הצעד הראשון שלכם. כדי לקבל אישור על הפטנט שלכם תצטרכו לערוך בקשה מסודרת ומפורטת, להציג את הרעיון שלכם באופן מדויק, לתכנן אבטיפוס וגם להתמודד עם הליכים בירוקרטיים ולא מעט אגרות. לצד התכנון התקציבי (שבהחלט נדרש כאן) חשוב מאוד לזכור שמדובר בתהליך מורכב, כזה שעשוי להיות מורכב עוד יותר בהיעדר ליווי מקצועי ותכנון מוגדר. חברת Top Patents מעמידה לרשותכם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, עם ניסיון אדיר בעריכת פטנטים ובכל שלבי התהליך, מביצוע סריקת פטנטים ועד לקבלת האישור המיוחל. זו דרך טובה לחסוך זמן, כאבי ראש וגם הרבה כסף על תהליך שממילא עשוי להימשך שנים, ולעלות לא מעט.
חייגו אלינו יצירת קשר