פיתוח מוצר חדש הוא ללא ספק הזדמנות, גם עבור הצרכנים שייחשפו למוצר ייחודי וחדשני, אבל בעיקר עבור הממציאים והיזמים ששואפים לקצור את הרווחים. כדי להשיג את המטרה הזו הם משקיעים זמן ומשאבים בתכנון המוצר, בחומרים ובטכנולוגיות, וגם בכוח אדם מקצועי שיעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר. אלא שיש עוד משתנה אחד חשוב, ובמקרים רבים הוא זה שעשוי להכריע האם המוצר יהפוך להצלחה אמיתית או לכישלון מסחרר. הפיסה החסרה בפאזל הזה היא עיצוב מוצר, ויש לה השפעה רבה על מראה המוצר, על הפונקציונליות שלו ועל חוויית השימוש שתספקו.
 

עיצוב מוצר מתחשב בקהל היעד

 

לפני שאתם מתחילים לייצר, אתם בוודאי מנסים להבין מי קהל היעד שלכם, ויש לניתוח הזה חשיבות רבה לא רק לצרכי שיווק ופרסום – אלא בעיקר כדי שתוכלו לתכנן את החוויה הטובה ביותר עבור הלקוחות שלכם. כדאי לזהות לעומק את הקהל ואת המאפיינים שלו, ורק אם תעשו את זה נכון תוכלו להגדיר את כל הפרטים הקטנים, מהמפרט הטכני ועד גודל המוצר, מהצבעים שלו ועד למנגנון ההפעלה. זה נכון בין אם אתם משיקים מכונית חדשנית עם טכנולוגיה בלתי רגילה, אפליקציה לטלפון הנייד שתשנה את הרגלי הצרכנים, או גאדג'ט שאמור להקל על קהל היעד שלכם ולאפשר לו נשיאה פשוטה לכל מקום. עיצוב מוצר (או פטנט) ברמה גבוהה הוא הצעד שיאפשר לכם למשוך את הלקוחות הנכונים עבורכם, ואין ספק שגם ההיפך נכון במיוחד, כך שמוצר באיכות נמוכה ועיצוב לא-מאוד-מרשים יצליח להרחיק את הקהל.
 

עיצוב מוצר הוא נושא שכדאי לתכנן מראש

 

באופן כללי, עיצוב מוצר נתפס כשלב אחרון בהחלט, רגע לפני הפיילוט או היציאה אל השוק. אפשר להבין את ההיגיון בכך, אבל האמת היא שבמקרים רבים מומלץ לתכנן את העיצוב בשלב מוקדם הרבה יותר. זאת משום שתהיה לכך השפעה על תהליכי הייצור, על העלויות ועל משתנים רבים אחרים בדרך, וממילא תוכלו לערוך שינויים וליטושים בהתאם לצורך, ובהתאם לסקרי שוק ודעת קהל, אם תחליטו לערוך אותם. חשוב לזכור שיש גם לא מעט מקרים שבהם העיצוב יכול להתבצע רק בסוף התהליך, אבל כדאי להיעזר באנשי מקצוע מיומנים כדי להיערך גם לשלב הזה, בין אם הוא רלוונטי בתחילת הדרך, באמצעה או בסופה.
 

עיצוב מוצר חדש – מרכיב קריטי בדרך להצלחה

 

בשורה התחתונה, עיצוב מוצר הוא שלב חיוני ומהותי מאוד, וכדאי לתת עליו את הדעת כבר בראשית הדרך ואף לפני הגשת הבקשה להכרה בפטנט שלכם. בעבודה נכונה עם אנשי מקצוע מיומנים תוכלו לתכנן את המסע הזה, לוודא שהרעיון שלכם אכן חדשני ולפעול כדי לרשום אותו כפטנט רגע לפני שאתם נכנסים למפעל או מסתגרים בחדר העבודה כדי להתחיל לעבוד. חברת Top Patents תעמוד לרשותכם בכל צעד ובכל שלב, במטרה להבטיח תהליך אפקטיבי ומוצלח הרבה יותר.

חייגו אלינו יצירת קשר