בין אם הרעיון המבריק הגיע בזמן שנת לילה טובה במיוחד ובין אם שיחה עם חבר קרוב עוררה בכם השראה, סביר להניח שאתם לא לגמרי בטוחים מאיפה מתחילים. ברור לכם לחלוטין שהאפליקציה או המוצר ישנו את העולם, אתם יודעים איך זה יעבוד ויש לכם גם לא מעט רעיונות לשיווק יצירתי במיוחד. עם זאת, ובלי לגרוע מהחלומות הגדולים שלכם, חשוב לזכור שבדרך אל נקודת הסיום צפויים לכם לא מעט אתגרים. למעשה, עריכת פטנטים מחייבת תכנון מעמיק, עבודה נכונה מול רשם הפטנטים והליך מדויק הכולל גם סריקת פטנטים יסודית.

לפני שמתחילים – מכירים את השטח

הרעיון שלכם אולי מיוחד במינו, אבל לפני שאתם ממהרים להכריז על ההמצאה הגאונית הזו כדאי לבדוק קצת יותר לעומק ולוודא שהיא אכן כזו. אם כן, השלב הראשון בתהליך עריכת פטנטים הוא השלב שבו אתם עורכים מחקר יסודי שנועד לוודא כי אין פטנט זהה לשלכם. אז נכון, בעידן האינטרנט ועם כלי פשוט כמו גוגל נדמה שהמשימה הזו קצרה מאוד, אבל בפועל מדובר בתהליך מורכב הרבה יותר. זאת משום שהידע בתחום רב וישנם מקורות רבים בהם חשוב לבצע בדיקה מעמיקה. עורך פטנטים מקצועי יעזור לכם לעשות את זה נכון כדי למנוע טעויות ולחסוך לכם המון זמן יקר.

השלב הבא – רשם הפטנטים

אחרי שזיהינו את ייחודיות ההמצאה והוכחנו שהיא אכן מקורית וחדשנית, הגיע הזמן לקבל את ההכרה הדרושה כדי שתוכלו לעבוד על המוצר שלכם בראש שקט. זה השלב שבו תגישו בקשה פורמלית, ועם ההכרה של רשם הפטנטים תקבלו למעשה שנה שלמה לחשוב, לתכנן, לנסות, לגייס משקיעים ולהבין לאן אתם הולכים מכאן. השלב הזה הוא ללא ספק שלב קריטי, משום שללא פטנט מוכר אתם מאפשרים למתחרים שלכם להקדים אתכם, בעוד פטנט רשום מבטיח לכם בלעדיות ומעניק לכם את הזמן הדרוש כדי לעשות את זה נכון עוד לפני שתשקיעו משאבים כבירים בתכנון או בפיתוח אבטיפוס.

עריכת פטנטים – גם בחו"ל

השוק הישראלי אמנם פתוח למוצרים ולפיתוחים חדשים, אבל הממציאים הישראלים אוהבים לחלום בגדול, ובצדק. אם כן, זה הזמן לקבוע לאילו מדינות אתם מעוניינים לפנות, איפה יוכר הפטנט שלכם ומי בעצם מעניין אתכם באמת. בשלב הזה תצטרכו להתמודד עם בירוקרטיה רבה, להכין את הניירת הדרושה ולהתמודד עם שאלות, התנגדויות ובקשות. המומחים של Top Patents יעזרו לכם לנתח את השוק היטב, לערוך את הבקשות לגורמים השונים ולנהל את ההליך באופן מקצועי וביד רמה. זהו הליווי המקצועי הדרוש כדי להבטיח עריכת פטנטים ברמה גבוהה באמת, וכדי לחסוך לכם לא רק זמן יקר, אלא גם עלויות לא מבוטלות. זוהי הדרך שלכם אל ההמצאה החדשנית שעשויה להביא עמה גם רווחים נאים למדי, הן בשוק המקומי – והן בשוק הבינלאומי.

חייגו אלינו יצירת קשר