הישראלים אמנם ידועים בהמצאות שלהם, וגם המוח היהודי מוכר בזכות הכישרון שלו להמציא לנו פטנטים, אבל גם אם התעוררת עם רעיון מצוין הבוקר כדאי לעצור לפני ההכרזה על כך בכל רשת חברתית אפשרית ובאוזניו של כל מי שמוכן להקשיב. במקום, זה בדיוק לקחת צעד לאחור ולהבין איך לרשום פטנט, מה באמת נדרש ממך עד לרגע שבו תקבל את ההגנה המשפטית החשובה שלך ומה השלבים שמצפים לך לאורך הדרך. כדי לעשות קצת סדר בבלגן, הנה מדריך קצר ומזורז – עריכת פטנטים, ככה זה עובד.
 

רישום פטנט – שלב החיפושים

על אף שאין לך ספק שהרעיון שלך מקורי ומיוחד מאוד, כדאי לבדוק בכל זאת האם ייתכן שמישהו אחר עשה את זה לפניך. דרך פשוטה לעשות זאת היא באמצעות גוגל, אם כי כדאי לזכור שגם לו יש מגבלות משלו. כלומר, זהו כלי נהדר לערוך בו חיפוש ראשוני ולהתמקד במילות החיפוש הרלוונטיות למוצר או לפיתוח החדשני שלך, אבל גם אם לא התגלו תוצאות כלל, כדאי לפנות לגורם מקצועי. חיפוש פנטנים על ידי עורך מקצועי המנוסה בסריקת פטנטים הוא צעד חשוב שיאפשר לאתר המצאות ופטנטים שמסתתרים במאגרים אחרים, אליהם הגישה עשויה להיות מוגבלת יחסית.
 

עריכת פטנטים – הכנה להגשת הבקשה

אם בתום הבדיקות הוכח שיש סיבה טובה לנשום לרווחה, הגיע הזמן לצאת לדרך ולערוך את הבקשה עצמה. גם כאן הסיפור לא נעשה הרבה יותר פשוט, שכן ישנן דרכים שונות לרשום פטנט, בתלות במדינה שבה אתם מעוניינים לרשום אותו, בתחום הרלוונטי להמצאה שלכם ועוד. מאחר וישנה חשיבות רבה להיכרות עם החוקים והתקנות בכל מדינה ולאופן האידאלי להגשת הבקשה, מומלץ להיעזר בעורכי פטנטים מקצועיים ועתירי ניסיון. זאת משום שלהגשת הבקשה נלווים מסמכים משפטיים מורכבים והתהליך הזה בוודאי איננו קצר. 
 

איך לרשום פטנט ולגייס משקיעים

בתהליך של רישום פטנט, ובזמן שאתם ממתינים לתשובות ולעדכונים, כדאי לתכנן גם את המהלכים הבאים שלכם. אחד המהלכים החשובים ביותר הוא כמובן השלב של גיוס משקיעים, והוא קריטי כדי שתוכלו לתכנן את הפעילות העסקית שלכם בשלבים הבאים. לצורך הגיוס תוכלו לפנות למשקיעים פרטיים, לקרנות הון סיכון, לקרנות ממשלתיות ואפילו לפנות למימון המונים או לעזרתם של בני המשפחה והחברים. 
 

רישום פטנט – בלי טעויות ועיכובים

מאחר והזמן שווה כסף, בוודאי בעולם העסקים ובתחום ההמצאות והפטנטים, מומלץ להימנע מטעויות ככל האפשר ולפנות לסיוע מקצועי ולעורכי פטנטים מיומנים בשלב מוקדם מאוד. הצוות המקצועי של Top Patents יעמוד לשירותכם לכל אורך הדרך, משלב סריקת הפטנטים ועד לפיתוח אבטיפוס ולגיוס המשקיעים. הכול כדי להפוך את הרעיון המצוין שלכם למוצר שמבטיח לכם מצד אחד הגנה משפטית מלאה, ומצד שני מענה מדויק לכל היעדים והמטרות שהצבתם לעצמכם.
חייגו אלינו יצירת קשר