אנחנו מוקפים בפטנטים, אותם מוצרים שהיום נראים לנו ברורים מאיליהם אבל אי שם, כשהוצגו לראשונה, הם היו פטנטים מוכרים. מישהו זיהה את הצורך בהם, הבחין בבעיה ומצא את הפתרון. כדי ליהנות מבלעדיות ולקצור את הרווחים, ההמצאות המקוריות האלה רצוי שיירשמו על שמו של הממציא ויגנו עליו מפני חקיינים שינגסו בהכנסות. במילים אחרות, אם אתם מתכננים להפוך את הרעיון היצירתי שלכם למוצר פיזי, אולי כדאי שתבחנו את האפשרות הזו קצת יותר לעומק – ותגנו על ההמצאה שלכם. ככל שתעשו את זה נכון מהצעד הראשון, כך תשפרו את סיכויי ההצלחה שלכם ותפיקו את המיטב מההמצאה שלכם.

פטנטים מגנים עליכם מפני תחרות

היתרון המרכזי ברישום פטנט הוא, כאמור, יתרון הבלעדיות. מי שמנהל נכון את הקניין הרוחני שלו ומבטיח לעצמו הגנה על המוצר, למעשה נהנה מיתרון תחרותי מובהק. זוהי דרך מצוינת להשיג שליטה על השוק ולמנוע מהמתחרים (גם הקיימים וגם הפוטנציאלים) להשתמש ברעיון שלכם כדי לנגוס בנתח השוק שלכם. עם זאת, רישום פטנט הוא כמובן תהליך שחשוב להכיר היטב, ובעיקר חשוב לעשות את זה נכון כבר מהצעד הראשון. כך תוכלו להשיג הגנה משפטית על הפיתוח שלכם בישראל ובכל מדינה שבה תשלימו את התהליך, ולקבל את הזכות המלאה למכור את הידע ואת השימוש בו למי שתרצו, במחיר שתבחרו.

כך רושמים פטנטים בפועל

תהליך רישום הפטנט יכול להיות מורכב והוא בהחלט דורש דיוק בכל פרט לאורך הדרך. עם זאת, עבודה עם עורך פטנטים ועם גורם מקצועי ומנוסה, היא ללא ספק דרך טובה יותר לעשות את זה נכון. בשלב הראשון תתבצע בחינה מעמיקה שמטרתה העיקרית היא לוודא שמדובר בהמצאה מקורית וחדשנית. כדי שתוכלו לקבל הכרה בפטנט שלכם תצטרכו להוכיח שאיש לא חשב על זה קודם, ובוודאי שלא עשה את זה קודם, וזו בדיוק מטרת הבדיקה היסודית הזו. רק לאחר מכן ניתן להמשיך להגשת הבקשה, לבחינת הכדאיות שלה ואף לתשלומי האגרות שיידרשו ולפיתוח אבטיפוס.

הדרך הפשוטה ביותר לעשות את זה

כאמור, רישום פטנטים הוא צעד חשוב שיספק לכם הגנה משמעותית, אבל זהו גם תהליך שדורש תכנון, דיוק ועמידה בכל התקנות. כדי להבטיח ביצוע מושלם של כל שלבי התהליך מומלץ להיעזר בגורם מקצועי עם הידע והניסיון הדרושים לתהליך. חברת Top Patents מעמידה לרשותכם צוות מיומן עם ניסיון ברישום פטנטים, בבחינת כדאיות ההשקעה ובכל שלב שיידרש. כך תוכלו לדעת שאתם עומדים בדרישות, פועלים נכון ומתקדמים בצעדים בטוחים לעבר המטרה – פטנט מוכר שמעניק לכם את השליטה על הפיתוח שלכם. כדי שתוכלו לטפל בכל האישורים, להכין את כל השרטוטים ולקבל את ההכרה ברעיון החדשני שלכם, וביכולת שלו לחולל שינוי של ממש.

חייגו אלינו יצירת קשר