אנחנו חיים במדינה שידועה היטב בזכות ההמצאות הייחודיות שהיא מביאה לעולם. היזמים הישראלים בהחלט זכו למעמד של כבוד בעולם, ובצדק רב, שכן פטנטים חדשים החלו את דרכם ממש כאן. אנחנו מדברים כמובן על המצאות משמעותיות שהצליחו לחולל שינוי אצל הצרכנים, להקל על בעלי העסקים או לשנות את האופן שבו מערכות שונות פועלות. אז נכון, אנחנו בוודאי לא היחידים, ובכל זאת נראה שיש לנו את הנטייה לחשוב, להמציא, לפתח – ולקבל את ההכרה הרשמית על ההמצאה החדשנית שלנו.

פטנטים חדשים – וההזדמנות שלכם

מספיק מבט חטוף סביבנו כדי לזהות כמה פטנטים חדשים שהחלו את דרכם במדינה הקטנה שלנו, מעולם החקלאות ועד להייטק או לעולם הרפואה. אז נכון, רעיונות יש לנו בשפע, וגם רצון לשנות ולהשפיע – ולהרוויח מזה לא מעט. למעשה, על אף שלכל רישום פטנט עלות לא מבוטלת, ההחלטה לפעול לקבלת ההכרה הרשמית בפטנט היא החלטה כלכלית במהותה. עם האישור הרשמי שתקבלו תוכלו לשלוט במוצר או ברעיון שלכם, למכור את הזכויות עליו לכל המרבה במחיר או לגייס משקיעים שיעזרו לכם בפיתוח ובייצור כדי שתוכלו להשיק אותו בעצמכם, וליהנות מבלעדיות.

הצעד הראשון – סריקת פטנטים

אם גם לכם יש רעיונות מהפכניים וחלומות גדולים על האופן שבו תשנו את העולם (או חלק ממנו), הרי שגם אתם יכולים להמציא פטנטים חדשים ורווחיים. עם זאת, לא כל רעיון הוא בהכרח פטנט. למעשה, ראשיתו של ההליך הפורמלי הזה היא בביצוע סריקת פטנטים יסודית. צוות Top Patents יעמוד לרשותכם כבר מהשלב הזה, שהוא הראשון והבסיסי ביותר בכל הליך רישום פטנט. זהו השלב שבו תיבחן ההצעה שלכם לפרטי פרטים, והשלב שבו ייבחן השוק לעומק. ראשית כדי לוודא שהרעיון שלכם יצירתי ומקורי באמת (ולא פטנט מוכר וקיים), ושנית כדי להבין את הפוטנציאל הכלכלי הגלום בהמצאה החדשנית הזו.

השלב הבא – פטנט זמני 

אחרי שזיהינו את מקוריות הרעיון שלכם, הגיע הזמן להגיש בקשה לרישום הפטנט שלכם, ובשלב הזה תוכלו לבקש הכרה זמנית בפטנט (Provisional Patent Application). כעת תעמוד לרשותכם שנה שלמה במהלכה תוכלו להגדיר את הפטנט שלכם לפרטי פרטים. זה הזמן לאתר משקיעים, לבנות תוכנית עסקית ולתכנן את המוצר עצמו: איך הוא צפוי להיראות? איך יפעל המנגנון? מה היא חוויית המשתמש שאתם מציעים? וכמה תהליך הייצור אמור לעלות לכם? כך תוכלו לבנות אבטיפוס, לדייק את המוצר ולעצב אותו בצורה מושלמת.

השאלה המתבקשת – עלות רישום פטנט

באופן טבעי, כשאתם מתכננים רישום פטנט עלות התהליך היא סוגיה משמעותית. עם זאת, חשוב לזכור שעלות התהליך תלויה מאוד במוצר, במורכבות שלו ובמדינות שבהן תגישו את הבקשה. צוות Top Patents, המיומן בעריכת פטנטים חדשים ובליווי יזמים, יעניק לכם את השירות הטוב ביותר כדי להבטיח הליך מדויק ויעיל ככל האפשר.

חייגו אלינו יצירת קשר