התעוררתם בוקר אחד עם רעיון מופלא ולא היה לכם ספק שתוכלו לפתח מוצר חדש בטכנולוגיה בלתי רגילה, כזה שישנה את חייהם של לא מעט אנשים. אתם גם בטוחים שלרעיון הנהדר הזה מלווה תג מחיר שיבטיח לכם הכנסה יפה למשך שנים רבות וטובות, ואחרי כמה ניסויים ושעות ארוכות מול המחשב או במעבדה יש גם תוצאות. הבשורה הטובה היא שיש סיכוי טוב שהרעיונות שלכם הם לא פחות מאשר פטנטים שחשוב לרשום בשמכם כדי להבטיח לכם בלעדיות (ורווחים יפים). השאלה היחידה מה עושים עכשיו ואיך דואגים להפוך את זה לרשמי, והתשובה לשאלה הזו – לפניכם.

מה הם פטנטים?

לפני הכל חשוב להבין מה הם פטנטים, ומה מגדיר רעיון טוב כפטנט שראוי לרשום בשמכם. באופן כללי פטנטים מעניקים זכות משפטית לממציא, היזם, זכות שלמעשה מונעת מיזמים אחרים להשתמש בטכנולוגיה או בתוצר שפותחו. מאחר ומדובר בזכות משפטית אפשר להבין עד כמה הבירוקרטיה הזו עשויה להיות מורכבת, אם כי Top Patents הופכת את החיים פשוטים הרבה יותר בזכות הליווי המקצועי לכל אורך הדרך. בסוף הדרך הזו, אחרי הטפסים והניירת, ואחרי שתוכיחו שמדובר בהמצאה יעילה וחדשנית במיוחד, יהיה פטנט הרשום על שמכם, ובתקווה שביום מן הימים הפטנט היחיד יהפוך לפטנטים רבים, כמובן. 

תוחלת חייהם של הפטנטים

אחת השאלות המרכזיות שנשאלות על ידי ממציאים ויזמים בשלב רישום הפטנט היא מה למעשה תוחלת החיים של פטנטים רשומים, וזו שאלה מתבקשת. אם קיוויתם ליהנות מזכות הבלעדיות לצמיתות אתם צפויים להתאכזב, שכן הזכות על פטנטים מוגבלת והיא מוענקת לזמן מוגדר בלבד. מצד שני, בזמן הזה איש לא יוכל להשתמש בטכנולוגיה או במוצר שפיתחתם, מה שמעניק לכם יתרון תחרותי על פני כל מתחרה וממציא אחר. זכות הבלעדיות היא ללא ספק תמריץ חשוב שמעודד את היזמים לחשוב מחוץ לקופסה, להמציא חידושים ולפתח טכנולוגיות שאף אחד לא חשב עליהן קודם. אם יש לכם פטנטים רשומים ברשם הפטנטים, או רעיונות שאפשר לרשום כפטנטים, זוהי הזדמנות מצוינת שבהחלט רצוי לנצל, גם אם לזמן קצוב בלבד.

פטנטים בהכרה בינלאומית

חשוב לזכור פרט אחד נוסף: פטנטים מעניקים לכם את הזכות הקניינית בתחילת הדרך ל 170 מדינות החברות באמנת הפטנטים העולמית, ולאחר שנתיים וחצי יש לרשום את הפטנט בכל מדינה בה אתם רוצים הגנה משפטית. אם תרצו לרשום פטנטים על שמכם גם מחוץ לגבולות ישראל, תידרשו להגיש בקשה בינלאומית. חברת Top Patents עומדת לרשותכם בשלב הזה, ועם הליווי המקצועי והיסודי שתקבלו תוכלו לבצע רישום פטנטים גם בארה"ב, המקום שבו הכל קורה. אם אתם חושבים בגדול ושואפים להוציא את החידוש המרענן שלכם לשיווק ברמה הכלל-עולמית, זהו הצעד המתבקש הבא. כשיש גורם מקצועי לצדכם אתם גם יכולים להיות רגועים יותר ולדעת שההמצאה שלכם בידיים טובות.
חייגו אלינו יצירת קשר