פיתוח מוצרים חדשים בתחום הספורט ונגזרותיו השונות הפך בשנים האחרונות לענף פורה של פטנטים. רישום פטנט בישראל בתחום זה הפך לבולט כשגיוס משקיעים לתחום קורץ ללא מעט בעלי הון. 
עולם הספורט מהווה חלק מרכזי בחייהם של רבים. בין אם מדובר על אוהדי ספורט אשר חיים באופן יומיומי סביב אהדתם לקבוצות ספורט וספורטאים שונים ואף על אלו העוסקים בפעילות ספורטיבית ענפה כחלק מאורח חיים בריא. תחומי ספורט אלו מביאים לפיתוח מוצרים חדשים אשר מקבלים תהודה ופופולריות רבה.
 

רישום פטנט בישראל - הימורים בזמן משחק
 

אחד מהפטנטים החדשים שמקורם בישראל נוגע להימורי ספורט אינטראקטיביים. אוהדי כדורגל רבים, למשל, מכירים את הרגע שהם יושבים יחד לצפות עם חברים במשחק ולפתע נקבעת בעיטת עונשין לאחת הקבוצות. באותו רגע נזרקים לאוויר הימורים לגבי תוצאת הבעיטה – לאיזה צד יבעטו, האם יובקע שער, האם השוער יעצור הבעיטה, האם תקבע בעיטה חוזרת ועוד. 
אותם הימורים מידיים הביאו את החברה הישראלית No More Bets להוביל לרישום פטנט בישראל שממנו יזכו אוהדי ספורט בארה"ב ליהנות. הפטנט ההימורים של No More Bets מגיע כמובן בתזמון נהדר ובו מתאפשר לאוהדי הספורט להיות מעורבים בצורה אחרת בנעשה במגרש וזאת למול העובדה כי מתחילת 2020 לא ניתן ליהנות מישיבה באצטדיונים עצמם. 
הפטנט הישראלי מאפשר לאוהדי הספורט לבצע הימורים בזמן המשחק המשודר ובהתאם להתפתחות על כר הדשא או הפרקט. הדבר מעצים עבור אוהדי הספורט את חוויית הצפייה והריגוש וכמובן מרחיב ומגדיל את סך ההימורים לגבי כל אירוע ספורט. אלמנט הזמן משחק כמובן תפקיד, כשעל האוהדים להמר על תוצאת המהלך הבא בתוך מספר שניות בודדות בטרם הוא מתבצע.
 

רישום פטנט בישראל - יצירת תקצירי וידאו בתחום הספורט
 

פטנט נוסף בתחום הספורט אמור לשמש את הצוותים המקצועיים בקבוצות הספורט עצמן. מדובר על מוצר שנקרא WSC Sports. הפטנט מאפשר לצוותים מקצועיים בקבוצות הספורט השונות ליצור בזמן אמת סרטונים קצרים שיש בהם לסכם ביצועים של כל ספורטאי בנפרד, כחלק מפעילותו בתוך הקבוצה בה הוא משחק. 
הפטנט החדש מהווה מוצר אטרקטיבי עבור קבוצות כדורגל וכדורסל המאפשר לצוות המאמנים ליצור עבור כל שחקן בקבוצה קבצי סרטונים המאגדים את סך הפעולות של כל ספורטאי בכל משחק. כך יוכלו הצוותים והספורטאים עצמם לקבל באופן מסודר קובץ עם סך הפעולות האינדיבידואליות, תוך היכולת לבחון כל מהלך, לדון לגביו וליצוק ממנו מסקנות מקצועיות להמשך. 
לצד הצורך בפטנט זה עבור קבוצות ספורט שונות, הייתה זו מנהלת הליגה בכדורגל בישראל שרכשה את המוצר החדש שגם הוא נולד בישראל. שימוש בפטנט יאפשר למנהלת הליגה ליצור סרטונים לגבי כל כדורגלן ליגת העל, בין אם סרטונים אלו ישמשו את צוות השידור במשחק עצמו, את הקבוצות עצמן וכמובן יאפשרו ליצור מאגר סרטונים המלווים גם בנתונים סטטיסטיים עבור גולשים ואוהדי ספורט שיבקרו באתר האינטרנט של המנהלת. 
חייגו אלינו יצירת קשר