אחרי תקופה ארוכה שבה הרעיונות הגדולים שלכם נשארו רק אצלכם בדמיון, אתם מוכנים להוציא אותם החוצה. אתם בטוחים שהם יכולים לייצר הכנסה לא רעה, ואם תהיה לכם בלעדיות על המוצר או הפיתוח הייחודי הזה, סיכויי ההצלחה שלכם יהיו גבוהים הרבה יותר. מצד שני, פיתוח מוצרים חדשים הוא לא צעד פשוט, ולצד העבודה הרבה נדרשים גם משאבים לא מבוטלים והליכים בירוקרטיים שונים. אז רגע לפני שאתם יוצאים לדרך חשוב להבין איך זה עובד, מתי ואיך תבנו אבטיפוס שידגים את המוצר החדש שלכם, והאם המהלך הזה באמת יוביל לנקודה שאליה אתם משתוקקים להגיע.

הצעד הראשון: בחינת היתכנות

בתהליך ההכרה ברעיון שלכם כפטנט ייחודי שעוד לא נראה כמותו, יש שורה ארוכה של צעדים אחרים. סריקת פטנטים, הגשת בקשה רשמית לרשם הפטנטים ובניית אבטיפוס – כל אלה יקדמו אתכם אל המטרה, לפחות ברמה הטכנית. אלא שהמטרה הסופית שלכם היא לקצור את הרווחים על הרעיון המקורי, ההשקעה האדירה והמשאבים הלא מבוטלים שיידרשו כמעט בכל שלב בדרך הזו. אם כן, זה הזמן להיעזר בגורם מקצועי שיבחן את השטח ויעזור לכם להבין האם הרעיון שלכם אכן חדשני, האם קהל היעד שלכם מחכה למוצר הזה והאם תוכלו להרוויח, או שמא מדובר ברעיון גדול שיוביל אתכם לבור כלכלי גדול עוד יותר. 

הצעד השני: הגשת בקשה

בכדי להבטיח כי הזכויות על ההמצאה יישארו שלכם, נדרש להגיש בקשה מפורטת לרשם הפטנטים. כל בקשה מופנית לתחום המצאה מסוים, לפי הנושא בו היא עוסקת. כל פטנט נבדק ונבחן על ידי בעל הסמכה בתחום ולאחר תהליך ארוך שיכול לקחת גם מספר שנים, מאשר רשם הפטנטים את הבקשה.

הצעד השלישי: בניית אבטיפוס

אחרי שבחנתם את השטח, הבנתם את מצבכם בשוק, קיבלתם אישור מרשם הפטנטים  וקיבלתם את ההחלטה לצאת לדרך הארוכה שלפניכם, הגיע הזמן להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד. בניית אבטיפוס היא אחד הצעדים המתבקשים בשלב הזה, והיא חשובה בכל הליך פיתוח מוצרים חדשים. הרעיון כאן פשוט והגיוני למדי: האבטיפוס הוא זה שיעזור לכם להבין איך ייראה המוצר, איך יפעל המנגנון שלו, איך יתפעל אותו הלקוח והאם הוא נוח ופשוט. בשלב הזה רצוי להיעזר בכל אנשי המקצוע המרכזיים, לרבות מהנדסים ומעצבי מוצר, וזאת במטרה להבטיח תכנון מדויק שיענה על צרכיהם של משתמשי הקצה שלכם, אלה שאמורים לשלוף את כרטיס האשראי בבוא היום, ולרכוש את המוצר שלכם.

הצעד הרביעי: יוצאים לשוק

פיתוח מצרים חדשים נועד למטרה אחת ברורה: לפתח מוצר שתוכלו לשווק בצורה טובה ונכונה כדי להרוויח, ורצוי להרוויח כמה שיותר. אם כן, אחרי שווידאתם כי מדובר בפטנט ייחודי, קיבלתם את האישור של רשם הפטנטים, עמלתם על בניית אבטיפוס וביצעתם שיפורים ותיקונים, אתם מוכנים להתחיל למכור ולקצור את הפירות. בכל אחד מהשלבים הללו, מבחינת השוק ועד להשלמת התהליך כולו, חברת Top Patents תלווה אתכם ותעזור לכם לעשות את זה נכון. עם ניסיון רב ואנשי מקצוע מיומנים, עם היכרות מעמיקה עם השטח ועם כל הכלים המתקדמים והטובים ביותר תוכלו להגיע אל היעדים שלכם באופן יעיל, מדויק ואיכותי הרבה יותר.

חייגו אלינו יצירת קשר