החלטתם להגשים חלום, להפסיק לדמיין ולהפוך סופסוף את החזון שלכם למציאות. במילים אחרות, הרעיון הגדול שמתבשל היטב במחשבות עומד לצאת לאוויר העולם, ואתם רוצים לוודא שאתם עושים את זה נכון. תכנון הוא בהחלט קריטי כבר בשלב הזה, כאשר ברור כי פיתוח מוצרים חדשים הוא נושא מורכב שמחייב תשומת לב רבה לכל פרט קטן בדרך. מסקר שוק מקדים, דרך בניית אב טיפוס ועד לקבלת הפטנט המיוחל – אתם עומדים לצאת למסע של ממש. אז לפני שאתם מתחילים, הנה כמה נקודות חשובות למחשבה.
 

לפני פיתוח אבטיפוס – האם יש לכם פטנט?


נדמה לכם שאף אחד לא חשב על זה קודם, ובאופן כללי ברור לכם שזה פשוט רעיון גאוני. בפועל, רק לאחר בחינה יסודית ומדוקדקת תוכלו לדעת האם זה נכון. יכול להיות שמישהו הקדים אתכם, וגם יכול להיות שאתם הראשונים שחשבו על זה. כך או כך, פיתוח מוצרים חדשים והגשת בקשה לפטנט כדאי לבצע לאחר סקירה מעמיקה של הפטנטים הקיימים בשוק. כדאי גם לזכור שבמקרים מהסוג הזה חיפוש פשוט בגוגל הוא לא הפתרון האידאלי, ואנשי המקצוע יודעים להגיע למאגרי המידע הנכונים כדי לקבל את כל התשובות לכל השאלות. כך תדעו האם יש לכם סיכוי אמיתי לרשום פטנט, עוד לפני שתשקיעו את הזמן ואת המשאבים שלכם בצעדים מורכבים ויקרים, כמו פיתוח אבטיפוס או גיוס משקיעים.
 

פיתוח מוצרים חדשים – והיכרות עם השוק


לפני שאתם מחליטים להשקיע הון עתק בפיתוח, בייצור ובשיווק, כדאי לעצור ולבחון קצת יותר לעומק את השוק. בשלב הזה יש כמה שאלות מרכזיות בהן כדאי להתמקד, לרבות שאלות הקשורות לעלויות הייצור והפיתוח. חשוב לא פחות מכך, ובמקרים רבים אף יותר, נסו להבין לעומק איך נראה השוק שאליו אתם נכנסים. מי המתחרים שלכם? אילו מוצרים הם מציעים? מה אתם עושים טוב יותר? מי קהל היעד שלכם? אילו מוצרים נכונים עבורו? כמה הוא מוכן לשלם תמורתם? למה כדאי לו לרכוש את הפיתוח שלכם? ככל שתלמדו את השוק שלכם טוב יותר, כך תייעלו את העבודה כולה.
 

בניית אב טיפוס – למה זה חשוב?


נושא נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא עיצוב המוצר שלכם והאופן שבו הוא צפוי לשרת את המשתמשים, וזו נקודה חשובה בתהליך פיתוח מוצרים חדשים, ובוודאי כאשר אתם מגישים בקשה לרישום פטנט. הדגם הראשוני הזה יספק מידע חשוב על הפיתוח עצמו, על הפונקציה שהוא ישרת, על חוויית המשתמש ועל היכולת שלו לספק את המענה לצורך שזיהיתם. הצוות המקצועי של Top Patents יעזור לכם בכל שלבי תהליך, מהתכנון הראשוני ועד לפרטים הקטנים ביותר, עם שירות אישי וניסיון רב בתכנון ועריכת פטנטים. כך תעשו את זה נכון יותר, תימנעו מטעויות ותשפרו את סיכויי ההצלחה שלכם.
חייגו אלינו יצירת קשר