יש לכם רעיון מעניין למוצר חדש, נדמה לכם שיש לו פוטנציאל להצליח, ובאופן כללי הוא אמור לספק מענה לצורך אמיתי. למעשה, אתם אפילו די בטוחים שיש לכם פיתוח מיוחד ומקורי מאוד, כזה שתוכלו לרשום כפטנט. אלא שעד לרגע בו המוצר שלכם יצא לשוק ויגיע לקהל היעד, יש כמה שלבים חשובים שתצטרכו לעבור. הנה כמה דברים שחשוב לדעת על פיתוח מוצרים חדשים וגם על רישום פטנטים, כמובן.
 

פיתוח מוצרים חדשים – מי צריך את המוצר בכלל?


לפני שאתם בודקים איך מתבצע רישום פטנט בישראל או מדמיינים באיזו מהירות חשבון הבנק שלכם צפוי להתנפח כשהקהל יסתער על החנויות, חשוב לעצור ולהבין מה בעצם הרעיון שלכם, והאם יש לו סיכוי אמיתי להצליח. בשלב זה חשוב לבחון היטב את המוצרים המתחרים כדי לזהות את החוזקות שלהן ואת נקודות התורפה, וגם להבין אילו חומרים וטכנולוגיות אתם צריכים. זה גם השלב שבו כדאי להגדיר את קהל היעד, להבין מה הוא צריך ואיך המוצר שלכם אמור לספק לו את המענה הדרוש.
 

רישום פטנט בישראל – האם יש טעם לנסות?


אם המוצר שלכם חדשני ומקורי, בהחלט ייתכן שתוכלו לרשום אותו כפטנט. עם זאת, כדאי לזכור שמדובר בתהליך לא קצר וגם לא מאוד פשוט, ולכן רצוי לוודא מראש שאתם יודעים מה צפוי לכם בדרך. לפני הכול ערכו סקר פטנטים ובדקו האם הרעיון שלכם באמת שונה ומיוחד, או שמא יש מוצרים מהסוג הזה בשוק. אפשר ואף מומלץ להיעזר בחברה מקצועית שתבצע סריקה יסודית ומעמיקה, וכך תוכלו לחסוך לעצמכם המון זמן יקר ולצאת לדרך כשאתם בטוחים ברעיון שלכם ובפוטנציאל האדיר שלו.
 

פטנטים – שלב האבטיפוס


אחרי שגיבשתם רעיון, תכננתם את המוצר שלכם והצטיידתם בכל החומרים, הטכנולוגיות וכמובן גם בכוח האדם המתאים, הגיע הזמן לבנות אבטיפוס. כאן המטרה היא להתחיל להרגיש את המוצר, להבין איך הוא אמור לעבוד בפועל, איך ירגיש המשתמש כשיקבל אותו וגם איך הוא ייראה. בשלב זה חשוב להרגיע ולהדגיש שהמוצר הסופי ממש לא חייב להיראות כפי שהוא עכשיו, וסביר להניח שתבצעו לא מעט שינויים גם בהמשך. המטרה היא להבין איך פועל המוצר שלכם ומה תהיה חוויית המשתמש, כדי שתוכלו לדייק וללטש את המוצר רגע לפני שהוא מוכן לצאת לאוויר העולם.
 

רישום פטנט בישראל – לפני שמתחילים


כדי שתוכלו להפוך את הרעיון הנפלא שלכם למוצר אמיתי, חי ובועט, חשוב להבין איך מתבצע רישום פטנט בישראל והאם המוצר שלכם יכול לקבל את ההכרה החשובה הזו. הצוות המקצועי של Top Patents יעזור לכם לעשות את זה נכון, לסרוק את השטח, לוודא שיש לכם מוצר טוב ביד ולפעול לקבלת הפטנט. בעבודה נכונה ועם ליווי מקצועי תוכלו לחסוך לעצמכם לא מעט זמן, אנרגיות ומשאבים – ולהגיע אל קו הסיום בראש שקט.
חייגו אלינו יצירת קשר