מוצרים חדשים יוצאים לשוק בתדירות בלתי נתפסת. אלא שהתדירות הזו עשויה לבלבל ולייצר תחושה שפיתוח מוצר חדש, ובוודאי ייצורו והשקתו, הם מהלכים פשוטים. בפועל זה כמובן לא נכון, ובדרך לפיתוח הפטנט שלכם תצטרכו לעבור כמה שלבים. אז מאיפה מתחילים? כך נראה תהליך פיתוח מוצרים חדשים.
 

שלב ראשון: אפיון צרכים

לפני שניגשים למלאכת הפיתוח, הרבה לפני שמגייסים משקיעים ובוודאי לפני שמשיקים מוצר חדש, חשוב לבחון את השטח. בחינה מדוקדקת והגדרת השוק, קהל היעד וגם המתחרים שלכם, היא צעד קריטי שישפר משמעותית את ההצלחה ויצמצם טעויות אפשריות. זו הדרך להבין מול מי אתם מתמודדים, מה היתרונות והחסרונות של המוצרים הקיימים בשוק, ומה היתרון של המוצר שלכם. באותה הזדמנות תבינו בדיוק מה צריך לעשות ותקבלו רעיונות איך לשדרג את הרעיון המקורי שלכם למוצר שהקהל באמת מחכה לו.
 

שלב שני: בניית תכניות

אחרי שזיהיתם את השטח, את קהל היעד ואת הצרכים האמיתיים של המוצר שלכם, הגיע הזמן להגדיר את הרעיון טוב יותר, ולתכנן אותו לפרטי פרטים. בשלב הזה תבינו איך ייראה המוצר, איזו טכנולוגיה דרושה שלכם ומה תהיה חוויית המשתמש. בשלב הזה גם תתחילו לתכנן את הפרטים הטכניים, לרבות החומרים והמפרט הדרוש לייצור. פיתוח מוצרים חדשים תלוי בתכנון, ובלעדיו תתקשו לפנות גם למשקיעים הפוטנציאליים שיפתחו את הברז ויזרימו כסף לטובת הפיתוח.
 

שלב שלישי: אבטיפוס

פיתוח מוצרים חדשים מחייב תכנון, כאמור, אבל גם אחרי שתכננתם איך המוצר ייראה – אתם עדיין לא מוכנים לייצור המוני. לפני שזה יקרה חשוב לבנות אבטיפוס, או דגם ראשוני שמציג בפנינו, וגם בפני המשקיעים ומקבלי ההחלטות במשרד הרשם הפטנטים, איך תיראה ההמצאה החדשנית. זה השלב שבו תוכלו לנסות ולהתנסות, לבדוק את התאמת המוצר לתווי תקן כאלה ואחרים, לוודא שהמנגנון פועל כדרוש ולבצע התאמות ככל שיידרשו.
 

השלב האחרון: ייצור

בהנחה שעבדתם נכון, חקרתם את השטח, תכננתם את התהליך כולו וביצעתם בדיקות על דגם האבטיפוס, אתם קרובים מתמיד לשלב הייצור. בנקודה הזו תפעלו על בסיס שרטוטים מוגדרים ומלוטשים, קבצים המציגים את המוצר בתלת-ממד, וכמובן על פי מפרט טכני והוראות יצור. עם כל אלה תוכלו להרכיב את המוצר ואת החלקים השונים בו עד לקבל תוצר סופי שניתן להתחיל ולשווק.
 

ליווי מקצועי בתהליך פיתוח מוצרים חדשים

השלבים הללו הם במידה רבה טכניים, וכשמדובר בפיתוח פטנט נדרש גם הליך בירוקרטי שיאפשר הכרה במוצר החדש שלכם כפטנט. יש חשיבות לתהליך הזה, משום שפטנט מבטיח לכם בלעדיות ויתרון משמעותי מאוד בשוק, והוא פועל במקביל לתהליך שהגדרנו כאן. חברת Top Patents לוותה בשנים האחרונות יזמים רבים משלב התכנון ועד הייצור, בתהליך ההכרה בפטנט ובכל שלב בדרך. הכול, כדי לייעל תהליכים ולעזור לכם להגיע להצלחה.
חייגו אלינו יצירת קשר