גם הרעיונות הגדולים ביותר, גם המוצרים המבריקים ביותר וגם הפטנטים המהפכניים מכולם – כל אלה דורשים תכנון, פיתוח וייצור ברמה הגבוהה ביותר. אלא שהשלב הקריטי בתהליך הזה הוא שלב הפיתוח, שכן פיתוח מוצר מחייב אנשי מקצוע מהשורה הראשונה לצורך תכנון מדויק ככל האפשר של המוצר הטוב ביותר. לרוב, פיתוח מוצר יתבצע באמצעות מהנדסים מוכשרים, ולצדם יפעלו כמובן מקצוענים אחרים מתחומים רלוונטיים, כדוגמת מעצבים למשל. יחד הם יפעלו על פיתוח מוצר חדשני ואיכותי.

יש לכם רעיון – אבל אין לכם ידע מקצועי

נניח לרגע שיש לכם רעיון למוצר חדש, כזה שיחולל שינוי. הוא עונה על צורך שמוצרים קיימים אינם מזהים, מציע דרך פשוטה ויעילה יותר לבצע פעולות שמוצרים אחרים לא מסוגלים לבצע, ואולי הוא פשוט חדשני ומפתיע לחלוטין, ואין מוצר אחר הדומה לו בשוק. הבעיה היא שאין לכם את הכלים הטכניים להפוך את המוצר למציאות, וכאן מתחיל באמת תהליך פיתוח מוצר: בגיוס אנשי המקצוע הטובים ביותר. כיזמים אתם זקוקים לגורמים מקצועיים שונים כדי לתכנן את הפיתוח ולהתכונן לייצור, וזהו בהחלט אחד הנושאים המשמעותיים בתהליך של פיתוח מוצר חדש. אם כן, לפני שתוכלו לגשת לשולחן השרטוט ולהתחיל להיכנס לפרטים הקטנים ביותר, זה הצעד הראשון, הבסיסי והחשוב מכולם.

פיתוח מוצר ועלויות הפרויקט

בין אם אתם נמצאים בשלב הרעיון ובין אם אתם מתכוננים לשלב הפיתוח, שאלת התקציב היא קריטית, והיא זו שמעסיקה יזמים רבים בשלב הזה. בצדק. אלא שלרוב, פיתוח מוצר יתומחר רק לאחר שיוגדרו כמה נושאים בסיסיים, כמו עלות המכשור והחומרים, שעות העבודה הדרושות ועלות כוח האדם. כבר בשלב הזה, שבו אתם מתלבטים מה המימון הדרוש לכם, וכמובן איך משיגים אותו, צוות Top Patents יסייע לכם בהשגת תשובות לכל השאלות ופתרונות לכל ההתלבטויות. תכנון מדויק של פיתוח מוצר איכותי בתקציב הנכון הוא המטרה שלכם ושלנו, הן כדי להבטיח תוצר איכותי – והן כדי לייעל את התהליך לקראת עבודה על פיתוח מוצר נוסף בעתיד.

מרעיון ועד הייצור

פיתוח מוצר הוא אפשרי לא רק בזכות הרעיון המופלא שלכם, אלא בעקבות תהליך יסודי שכולל שורה של בדיקות בשטח. כך, לא מספיק לחלום בגדול ולגייס מהנדסים לפיתוח המוצר. במקום, חשוב לאפיין את השוק ואת צרכיו, לזהות את קהל היעד ואת מאפייניו, וגם להכיר היטב את המוצרים הקיימים ואת המתחרים שלכם. מכאן תוכלו להמשיך לתכנון המוצר, המראה שלו, מנגנון הפעולה שלו והמפרט הטכני שירכיב אותו. בנוסף תוכלו לייצר את האבטיפוס שלכם ולפעול לרישום הפטנט. העבודה הנכונה והליווי המקצועי של Top Patents בתהליך הזה, הם שיאפשרו לכם לפעול באופן מדויק ואיכותי לכל אורך הדרך.
חייגו אלינו יצירת קשר