אומרים שהישראלים יודעים להמציא המצאות חשובות, ואין ספק שלאורך השנים הוכחנו שזה לגמרי נכון. מפיתוחים טכנולוגיים ועד חדשנות רפואית או פתרונות חקלאיים מתוחכמים, המוח היהודי ממציא פטנטים ומרוויח מהם לא מעט. למעשה, רק בשנה האחרונה היינו עדים לכמה חברות ישראליות שנמכרו בסכומי עתק, עוד הוכחה לכך שההחלטה על פיתוח פטנטים יכולה להיות שווה לכם לא מעט.

המשמעות של פיתוח פטנטים

אם יש לכם רעיון יצירתי שיכול לשנות את השוק, את התעשייה או את החיים היומיומיים בפרט, בהחלט ייתכן שיש לכם פטנט רווחי למדי בידיים. עם זאת, כדי להגן על ההמצאה שלכם תצטרכו להגיש בקשה להכרה בפטנט הייחודי שלכם. זהו הליך פורמלי של פיתוח פטנטים, שראשיתו בביצוע בחינה מדוקדקת של השטח כדי לוודא שהרעיון הזה אכן מקורי, שונה ומיוחד. אם תעשו את זה נכון כבר מהצעד הראשון, תגלו שאתם יכולים לחסוך לא מעט זמן ועלויות על בניית אבטיפוס, רישום הפטנט במדינות שונות ועריכת הבקשה.

עלות רישום פטנט – האם זה שווה את זה?

באופן טבעי עולה תמיד השאלה האם עלות רישום פטנט אכן מצדיקה את עצמה. התשובה לשאלה הזו מורכבת, אבל בחינה נכונה של השוק ושל קהל המטרה עשויה לסייע בקבלת תשובות. עם עורך פטנטים מיומן תוכלו לבצע סריקה מקיפה ויסודית של הפטנטים הקיימים, לדעת האם הרעיון שלכם באמת חדשני, ולהבין לאן ממשיכים מכאן. כך תוכלו גם לתכנן את התקציב שעומד לרשותכם, להתכונן לגיוס משקיעים ולהפנות אנרגיה ומשאבים להליכי הפיתוח הדרושים לצורך בניית אבטיפוס ולפיתוח המוצר בהמשך.

בניית אבטיפוס – מתי זה קורה?

על אף שממציאים רבים ממהרים לתכנן אבטיפוס עוד לפני שבדקו את השטח או הגישו בקשה להכרה בפטנט שלהם, בפועל בניית אבטיפוס מתבצעת בשלב מאוחר יותר. הסיבה הפשוטה לכך היא כלכלית לחלוטין: בנייתו של הדגם הראשוני מלווה בעלויות לא מבוטלות, ולפני שתשקיעו זמן, אנרגיות וכסף בתכנון ופיתוח (או בגיוס כוח אדם) חשוב לפעול לקבל פטנט זמני. פטנט מהסוג הזה יעניק לכם ראש שקט למשך שנה, במהלכה תוכלו לגייס משקיעים, לתכנן את המהלכים שלכם ולקבוע איך ממשיכים מכאן.

פיתוח פטנטים – עם ליווי מקצועי

אין ספק כי עלות רישום פטנט עשויה להיות גבוהה כאשר מכניסים אל המשוואה משתנים כמו עלויות ייצור, פיתוח או כוח אדם. עם זאת, עבודה נכונה וליווי מקצועי של Top Patents יעזרו לכם לצמצם את טווח הטעות, ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם. הצוות המקצועי יסייע לכם בסריקת השוק והפטנטים הקיימים, בהגשת הבקשה ובתכנון כל הצעדים הדרושים לצורך פיתוח פטנטים, לרבות בניית אבטיפוס והכנת הפטננט לרישום במדינות שונות – על פי בחירתכם. עם מעטפת מקצועית כזו תוכלו להגיע אל ההצלחה בצורה טובה ויעילה הרבה יותר.

חייגו אלינו יצירת קשר