לרישום פטנט מחיר גבוה שיש לשלם. לא רק ברמה הכלכלית אלא גם בתהליך ארוך, מייגע ולא פשוט שעל ממציאיו לעבור על מנת לראות את אותו פטנט משמש רבים והופך לכלי משמעותי. 
התחום של פיתוח פטנטים אינו קופא על השמרים. תעשיות רבות ומגוונות נהנות מפטנטים רבים שבריאתם ולידתם החלה תמיד דרך אבטיפוס ראשוני שצמח להיות, בסופו של תהליך, כלי משמעותי וחשוב שיכול להביא לשינוי משמעותי ולפריצת דרך בעתיד. 
במאמר זה נסרוק את עולם פיתוח פטנטים על מנת לנסות להבין לאן מכוונות התעשיות הגדולות בעולם. תעשיות השוקדות על אבטיפוס ראשוני שיצמח להיות בסופו של דבר חלק מהמציאות שלנו.
 

חיישנים מתחת לעור 

אחת מהחברות המובילות בתחום זה היא חברת Verily לה התמחות במדעי החיים הפועל על פיתוח ורישום פטנט של חיישן מתחת לעור. 
החיישן מתת לעור אמור להיות מבוסס בלוטות'. הוא יוכל לנטר תהליכים ביולוגיים בגופנו ובכך נתונים פיזיים ובריאותיים יוכלו לעבור לסמאטרפון ולקופת החולים שלנו ויכללו את טמפרטורת הגוף העכשווית שלנו, הדופק שלנו ושאר מדדים ביולוגיים חשובים ומשמעותיים. את החיישן ניתן יהיה לטמון בשריר הזרוע או שריר החזה, כשכיום עובדים במרץ על פיתוח אבטיפוס גם עבור אופן הטענתו של החיישן. 
פיתוח פטנטים של חיישנים מתחת לעור יהפכו למוצר נצרך בראש ובראשונה בתחום הצבא והספורט. בשני תחומים אלו נמצאים לוחמים וספורטאים תחת סרגל מאמצים גבוה, כשלאנשי המקצוע, הפיקוד והרופאה תהה תמונה ברורה על מדדיהם הפיזיים. תמונה אשר תאפשר לקבל החלטות מדויקות, ענייניות ומקצועיות אשר יוכלו למנוע פציעות חמורות ופגיעות בנפש.
 

בגדים לשיפור היציבה שלנו

ישיבה ארוכה לאורך שעות מתחילה עוד בהיותנו ילדים קטנים כשאנו נדרשים לשבת במשך שעות ארוכות בכיתות הלימוד לרוב על כסאות שרחוקים מלהיות נוחים. חלק מהיכולת לשמור על ישיבה ויציבה נכונה נוגעת למודעות האישית שלנו להקפיד על ישיבה בגו זקוף. 
במסגרת פיתוח פטנטים החלה גוגל עצמה ברישום פטנט הנוגע ללבוש עליו מוטמנים חיישנים להם יכולת לזהות האם האדם הלובש את אותם בגדים נמצא ביציבה נכונה ותקינה. עבור אנשים שעבודתם כוללת ישיבה לאורך שעות רבות אמור אותו פטנט להיות מכריע ולמנוע מהם לסבול מכאבי גב כרוניים בעתיד.
 

סוללות לסמאטרפונים הנטענות באמצעות אור

די ברור שבעולם פיתוח פטנטים חברות התקשורת המובילות בעולם עמלות על אבטיפוס של מוצרים רבים הנלווים לאותם מכשירים שרבים מגדירים אותם כיום כחלק אינטגרלי מגופם וחייהם. 
הבסיס לפיתוח של פטנט המאפשר טעינת סוללה באמצעות אור החל עוד בשנות ה-80. אז יכלו תלמידים וסטודנטים לעשות שימש בשעונים ומחשבונים דיגיטליים להם היה פס הפעלה המבוסס על חיישני אור. עם זאת, פטנטים אלו היו מוגבלים לעבודה בשעות בהן היה אור בחוץ. 
חברת אפל הגישה פטנט של רכיב פוטו וולטאי המורכב על מגן הסמארטפון או על החלק החיצוני של אוזניות הבלוטות'. רכיב זה אמור לסייע בחיסכון בצריכת חשמל של הסוללה, כשיש אף עבודה על אבטיפוס שיביא גם לטעינה של הסוללה באמצעות אותו רכיב. 
חייגו אלינו יצירת קשר